Connect with us

TOP 10

Top 10-të aktoret që duken bukur si bionde dhe si zeshkane

Published

on

Flokët e zeza shkëlqyese tek biondinat si dhe anasjelltas nuk është gjithmonë kombinimi më i bukur. Sidoqoftë, ka njerëz që e kanë bërë këtë kombinim të duket perfekt, këto të famshme e kanë arritur në mënyrë fantastike.

 Njihuni me disa nga të famshmet më të bukura të që duken bukur edhe si bionde edhe si zeshkane.

Margot Robbie, aktorja e bukur me prejardhje australiane

Dakota Johnson, aktorja amerikane

Kristen Stewart, aktorja amerikane

Scarlett Johansson, aktorja dhe këngëtarja amerikane

Charlize Theron, aktorja afro-amerikane

Emma Stone, aktorja amerikane

Emily Blunt, aktorja britanike

Amber Heard, aktorja amerikane

Jennifer Lawrence, aktorja amerikane

Emilia Clarke, aktroja angleze

TOP 10

10 filmat që duhet t’i shikoni gjatë muajit qershor

Published

on

Muaji qershor i njohur për benefitet që sjell ka nevojë edhe për filma të mirë që të përcjellet muaji. Këta janë dhjetë filmat që duhet shikuar gjatë muajit qershor.

1.In the Heights

Një film komedi-muzikal, i cili do të publikohet më 11 qershor në SHBA dhe Kanada dhe më 18 qershor në Britani dhe Irlandë.

2.F9 / Fast & Furious 9

Filmi i cili vije me pjesën e 9-të, tash e sa vite me aktorët e njejtë si Vin Diesel në rolin kryesor. Do të publikohet më 24 qershor në Britani dhe Irlandë dhe më 25 qershor në SHBA dhe Kanada.

3.Dream Horse

Filmi i zhanrit dramë do të publikohet më 4 qershor në Britani dhe Irlandë dhe më 10 qershor në Australi.

4.Zola

Një film i bazuar në histori të vërtetë dhe e bazuar në 150 hashtag të tweets, do të publikohet më 30 qershor në SHBA dhe Kanada.

5.Siberia

Filmi i zhanrit dramë i cili do të publikohet në 18 qershor në SHBA.

6.The Sparks Brothers

Filmi i zhanrit komedi, do të publikohet më datë18 qershor në SHBA dhe më 24 qershor në Australi

7.Peter Rabbit 2

Filmi i animuar i përzier me jetën reale, pjesa e dytë e tij do të publikohet më 9 qershor në Hollandë, 10 qershor në Danimarkë dhe 18 qershor në SHBA dhe Kanada.

8.Summer of 85

Filmi gjysmë francezë, i kthyer në vitet e 85′. Do do publikohet më 18 qershor në SHBA.

9.Fatherhood

Në rolin kryesore me aktorin komedian Kevin Hart, filmi është gjysmë komedi-dramë. Teksa do të publikohet me 18 qershor në Netflix.

10. Gunda

I realizuar në alternativën bardh e zi, filmi Gunda, do të publikohet në 4 qershor në Britani dhe 17 qershor në Hollandë.

Continue Reading

TOP 10

Gjashtë herë Leonardo DiCaprio luajti jetën e një personi real në film

Published

on

Aktori i famshëm Leonoardo DiCaprio, i njohur për rolet e ndryshme dhe zhanret e ndryshme në filma, ka aktruar gjithsej në gjashtë filma një ngjarje të vërtet.

Filmi “The Revenat” luajti rolin e Hugh Glass

Filmi “The Wolf of wall street” luajti rolin e Jordan Belfort

Filmi “The Aviator” luajti rolin e Howard Hughes

Filmi “Catch me if you can” luajti rolin e Frank Abagnale

Filmi “Basketball Diaries” luajti rolin e Jim Carroll

Fimli “J.Edgard” luajti rolin e Edgard Hoover

Continue Reading

Lajmet

5 aktorët më të njohur në filmat komedi që patën sukses edhe në filmat dramë

Published

on

Këta janë pesë aktorë e njohur për filmat komedi që morën role në filmat dramë dhe patën sukses.

1.Aktori Adam Sandler, i njohur për rolet e tij në filmat komedi si “Grown Ups”, “Murder Mistery”, ishte pjesë e filmit “Uncut Gems” në vitin 2019 me rolin kryesor. Filmi ishte krejt ndryshe nga natyra që jemi mësuar të shohim aktorin Sandler, i cili luan rolin e një biznesmeni i cili luan lojëra të rrezikshme për të mbajtur gjallë biznesin e tij. Filmi është vlerësuar lartë 7.4 pikë nga IMDb si dhe është vlerësuar nga fansat e aktorit.

2. Aktori Jim Carry, i njohur për filmat komedi “The mask”, “The Grinch”, ndryshoi stilin e tij të aktrimit në filmin “Enternal Sunshine of the spotless mind” në vitin 2004. Në këtë film aktori luan rolin e një personi që kalon një gjendje të rënd të shpirtërore, pas ndarjes nga e dashura e tij. Filmi është vlerësuar me 8.3 nga IMDb dhe është nga filmat më të ndjekur dramë-romancë

3. Aktori Sacha Baron Cohen, i cili u bë i famshëm me filmin e tij komedi “The Dictator” dhe “Borat”, ndryshoi karakterin e tij në filmin dramë “The trial of the Chicago” në vitin 2020. Filmi flet për gjyqin ndaj shtatë të akuzuarve nga qeveria federale amerikane për komplot dhe trazira. Filmi është vlerësuar me 7.8 pikë në IMDb.

4. Melissa Mccarthy, aktorja e njohur për filmat komedi “The spy”, “The Boss”, “The heat”, luajti edhe në filmin dramë shumë të suksesshëm “Can you ever forgive me” në vitin 2018. Një autore e lodhur nga jeta e cila pijë vazhdimisht dhe mezi paguan qiranë e sajë mujore. Filmi është vlerësuar me 7.2 nga IMDb dhe nuk është mirëpritur nga fansat e aktores, pasi një roli i tillë nuk i shkonte asaj, sipas tyre.

5. Janiffer Aniston, super aktorja e njohur për filmat e shumtë komedi si “The Break-Up”, “Mother’s Day” etj, është e njohur edhe për filmat e saj dramë, si “Cake” e vitit 2014. Në këtë film, aktorja e cila vuan nga sëmundjet kronike, kërkon të vetëvritet pas tragjedive familjare. Filmi u vlerësua me 6.4 pikë nga IMDb dhe u mirëprit nga fansat e saj.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina