Connect with us

Kosova

Sveçla raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike

Published

on

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla do të raportoj sot nga ora 10:00 në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike.

Në këtë komision do të shqyrtohet raporti i auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Ministrisë së Punëve të Brendshme për vitin 2020-të.

Pikë e rendit të ditës është edhe shqyrtimi i Raportit të auditimit për pasqyrat financiare vjetore të K.R.U.”Hidroregjioni jugor” Sh. A. Prizren për vitin 2020.

Kosova

Sot fillon faza e katërt e dezinsektimit në Prishtinë

Published

on

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se të hënën nis faza katërt e dezinsektimit hapësinor.

Përmes një njoftimi në Facebook, komuna shkruan se dezinsektimi do të vazhdojë deri më 7 gusht.

“Ftojmë qytetarët për vazhdimin e bashkëpunimit të deritanimë”, thuhet në njoftim.

Mund të jetë një imazh i teksti

Continue Reading

Kosova

Kryeministri Kurti takohet me bashkatdhetarët: Mërgatën nuk e shohim si kapital financiar por njerëzor

Published

on

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar me bashkatdhetarët, e ku ka deklaruar se nuk i sheh si kapital financiar mirëpo si kapital njerëzor.

Kurti po ashtu tha se mërgata është pjesë e kombit që ndodhet jashtë atdheut.

“Këtë rëndësi e synojmë ta shndërrojmë në prioritet duke llogaritur mërgatën si pjesë thelbësore të zhvillimit të qëndrueshëm. Nuk e shohim si kapital financiar por edhe njerëzor”, tha Kurti.

Continue Reading

Kosova

Me medalje mbretërore nderohet togeri i FSK-së në Britani

Published

on

Në Britani është nderuar me medalje mbretërore togeri i FSK-së, Ylli Abazi.

Lajmin për dekorimin e togerit të FSK-së, me medalje mbretërore e bëri të ditur Ambasada e Britanisë në Kosovë.

Sipas njoftimit të ambasadës, Abazi mori Medaljen e Diplomimit të Forcave Ajrore Mbretërore.

“Jemi jashtëzakonisht krenarë dhe të kënaqur të njoftojmë se Togeri i dytë i FSK-së, Ylli Abazi, mori Medaljen e Diplomimit të Forcave Ajrore Mbretërore (RAF) pas përfundimit të Trajnimit të Oficerëve në RAF Cranëell më 29 korrik 2021. Ne e përgëzojmë dhe i urojmë një karrierë shumë të suksesshme si oficer në FSK”, thuhet tutje në njoftim.

No photo description available.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina