Connect with us

Kulturë

Shikuesit vunë re një gabim qesharak në specialen “Harry Potter”

Published

on

Fansat e “Harry Potter” vunë re një rrëmujë mjaft të madhe në specialen e re të HBO Max, “Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts”, e cila u shfaq premierë të shtunën dhe ku producentët këmbyen emrat me aktorët që luanin vëllezërit Weasley.

Specialja solli disa nga aktorët dhe ekipet e dashura të ekskluzivitetit, duke përfshirë Daniel Radcliffe, Emma Watson dhe Rupert Grint, në setet që kishin filmuar për një dekadë.

Aktorët dhe ish-regjisorët zbuluan se si dukeshin xhirimet dhe ndanë sekretet “prapa skenave” si dhe kujtimet dhe ndjenjat për trashëgiminë e filmit.

Specialja përmbante gjithashtu një gabim argëtues gjatë intervistave me vëllezërit e jetës reale që luanin binjakët e prapë Weasley, James dhe Oliver Phelps.

Kur shfaqnin një skenë ku përfshiheshin ata të dy, producentët ndryshuan emrat e tyre të vërtetë.

Emrat u ndryshuan në dukje rastësisht ndërsa ishin ulur para kamerës dhe shumë fansa të serialit vunë re një gabim në TikTok gjatë fundjavës.

Oliver Phelps, i cili luajti George Weasley, e kuptoi “mirë” situatën të dielën.

“Mendoj se pas gjithë këtyre shakave ndër vite, dikush ka vendosur të hakmerret”, ka thënë ai në Instagram.

Matthew Lewis, i cili luajti Neville Longbottom, komentoi: “Kjo është qesharake”, dhe Tom Felton, një aktor i njohur për rolin e tij si Draco Malfoy, mori meritat me shaka, duke thënë: “Ishte puna ime”.

Dihet se Fred dhe George Weasley ndërronin vende herë pas here. Skena e tyre debutuese në ekskluzivitetin e filmit përfshinte djemtë që ngatërronin nënën e tyre ndërsa ajo u përpoq t’i hipte në Hogwarts Express në filmin “Harry Potter and the Sorcerer’s Stone”.

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix këtë javë

Published

on

Gjatë kësaj jave në platformën Netflix pritet që të vijnë disa filma dhe seriale të reja.

Disa nga ta edhe nuk janë të rinj mirëpo nuk ishin të publikuar më parë në Netflix.

Lista e plotë:

After We Fell (2021)

 • Damini (1993)
 • Dota: Dragon’s Blood (Season 2 / Book 2)
 • Mighty Express: Train Trouble (2022) 
 • Yodha (1991)
 • Midnight Asia: Eat. Dance. Dream. (Season 1) 
 • The Royal Treatment (2022) 
 • Triumph in the Skies / Chung seung wan siu (2015)
 • Aileen Wuornos: American Boogeywoman (2021)
 • Amandla (2022)
 • Definition Please (2022) – ARRAY
 • Donkeyhead (2022) – ARRAY
 • Munich – The Edge of War (2022) 
 • My Father’s Violin (2022) 
 • Ozark (Season 4 – Part 1) 
 • Pokemon Master Journeys: The Series (Part 2) 
 • Summer Heat (Season 1) 
 • That Girl Lay Lay (Season 1)

Continue Reading

Kulturë

“Scream” tejkalon “Spiderman”

Published

on

Filmi më i ri i sagës “Scream” tejkalon parashikimet.

Thrilleri horror i dha fund kryesimit të “Spiderman”, duke arkëtuar në 3 ditët e para të premierës 30,6 milionë dollarë.

Filmi i parë “Scream” është shfaqur në vitin 1996 dhe së bashku me 3 filmat pasardhës, kjo sagë ka grumbulluar 608 milionë dollarë në “box office”. Por, duket se filmi i pestë, me këto ritme, do të thyejë rekordin e të gjithë filmave të tjerë.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina