Connect with us

Muzikë

Shawn Mendes publikon këngën e parë pas ndarjes nga Camila

Published

on

Shawn Mendes po shfaq vuajtjen e tij me muzikë.

23 vjeçari, publikoi baladën emocionale pas ndarjes ” It’ll Be Okay ” të mërkurën, saktësisht dy javë pasi ai dhe e dashura Camila Cabello I dhanë fund lidhjes pas më shumë se dy vitesh.

Në këngën melankolike, të përcjellur me piano, Mendes detajon fundin e një marrëdhënieje të turbullt ndërsa këndon, “e ardhmja që kemi ëndërruar po zbehet në të zezë”. Në kor, megjithatë, ai kalon në një qëndrim shpresëdhënës shërimi dhe pranimi ndërsa këndon vazhdimisht, “do të bëhet mirë”.

Mendes së pari njoftoi publikimin e këngës të martën, duke ndarë një pjesë të tekstit që thoshte: “A do t’ia dalim? / A do të lëndoj edhe kjo?”

Në mëngjesin e ditës së publikimit të këngës, këngëtari ka shpërndarë në rrjetet sociale një foto të një dielli që ndriçon plazhin.

“Ndjehem sikur nuk jam dëgjuar me ju për një kohë. Më mungoni, shpresoj që të ju pëlqej kjo këngë”, u shkroi Mendes fansave.

Çiftin njoftuan për ndarjen në një deklaratë të përbashkët në Instagram story duke shkruar: “Hej djema, ne kemi vendosur t’i japim fund marrëdhënies sonë romantike, por dashuria jonë për njëri-tjetrin si njerëz është më e fortë se kurrë . Ne e filluam lidhjen tonë si miqtë më të mirë dhe do të vazhdojnë të jenë miqtë më të mirë.”

Muzikë

“Baby Shark” bën histori, arrin 10 miliardë shikime në YouTube

Published

on

Kënga e dashur nga fëmijët, “Baby Shark” ka bërë historinë, duke arritur 10 miliardë shikime në YouTube.

Jo vetëm se është videoja më e shikuar, një rekord që e regjistroi në nëntor 2020, por tani është e vetmja video në YouTube që ka arritur 10 miliardë shikime, konfirmoi YouTube për CNN.

Kënga për fëmijë, e krijuar nga kompania e Koresë së Jugut, “Pinkfong”, dhe performuar nga këngëtari koreano-amerikan Hope Segoine, u publikua më 2016 dhe u bë virale në Azi dhe në Amerikë më 2019.

Që nga atëherë, kënga është trasmetuar nëpër televizionet e mëdha botërore.

Për të festuar këtë arritje, kompania “Pinkfong” ka ftuar fëmijët në të gjithë botën që të shpërndajnë momentet e tyre të vallëzimit Baby Shark.

Continue Reading

Muzikë

Lista e përformuesve në Festivalin Coachella

Published

on

Harry Styles do t’i bashkohet përformuesve si Billie Eilish dhe Kanye West në festivalin Coachella, lajmin e kanë konfirmuar burimet për Variety.

Edhe grupi “Swedish House Mafia”, pritet të performojë. Njoftimi zyrtar dhe formacioni i plotë u publikuan të mërkurën në mbrëmje.

Kjo do të jetë performanca e parë në festival nga Styles, i cili sipas burimeve mund të publikojë edhe një  këngë të reja përpara performancës.

Së fundi ai përfundoi turneun më të madh në Amerikën e Veriut, që ka bërë ndonjë artist i madh që nga fillimi i pandemisë në fillim të vitit 2020, megjithëse ai nuk ka publikuar një album të ri që nga “Fine Line” në dhjetor të 2019.

Lajmi për praninë e tij në projektligj u raportua fillimisht nga Billboard; Variety dha lajmin për performancën e West javën e kaluar.

Continue Reading

Muzikë

Miley Cyrus thyen rekord botëror

Published

on

Miley Cyrus është bërë zyrtarisht artistja e parë femër që çdo këngë e albumit “Plastic Hearts” ka prekur numrin një në listat e iTunes në mbarë botën.

“Plastic Hearts” u publikua më 27 nëntor të vitit 2020. Ky album përmban hite si “Midnight Sky”, “Prisoner” e “Angels like You” dhe i njëjti debutoi në vendin e dytë në tabelën Billboard 200, po ashtu vazhdon të ecë mirë në iTunes.

Çdo këngë nga ky album ka zënë vendin e parë në tabelën iTunes në të paktën në një vend të botës.

Cyrus e arriti këtë qëllim më 8 janar kur kënga e saj “High” preku numrin një në tabelën iTunes në Peru.

Në krye të kësaj arritjeje, vetë albumi po merr çmime. Ky album ishte i ndryshëm nga publikimet e saj të mëparshme sepse bazohej kryesisht në zhanret e rock dhe pop.

Artistë tjerë në këtë album janë Dua Lipa, Billy Idol. Stevie Nicks dhe Joan Je.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina