Connect with us

Kulturë

Selena Gomez promovon filmin “Hotel Transylvania: Transformania”

Published

on

Selena Gomez ka aktivizuar ndjekësit e saj me vetëm një postim. Këngëtarja postoi një ‘selfie’ për 288 milionë ndjekësit e saj në Instagram të hënën, për të promovuar filmin e ri. Ku Selena do të interpretojë në rol e Mavis.

“Kush do të shikojë 14 janarin në Amazon Prime Video?”, ka shkruar Gomez në Instagram Story.

Selena ka etiketuar në postimin e saj stilisten e saj, Kate Young, si dhe stilistin e saj të flokëve, Orlando Pita. Krijuesja e “Rare Beauty” gjithashtu etiketoi linjën e saj të make-up-it, duke treguar se grimerja e saj, Hung Vanngo, përdori produktet e saj për të arritur pamjen klasike.

 “Hotel Transylvania: Transformania” është pjesa e katërt dhe e fundit e serisë së filmave Hotel Transylvania ku luan Selena së bashku me Adam Sandler, Kathryn Hahn dhe Brian Hull.

Selena do të shërbejë gjithashtu si producente ekzekutive ndërsa do të riprodhojë rolin e saj si vajza e Drac, Mavis, së bashku me Andy Samberg, duke u rikthyer si Johnny. Gjatë fundjavës, ylli shkroi një letër të përzemërt duke lavdëruar ekipin e saj “Rare Beauty” për fitoren me sukses ndaj skeptikëve që dyshonin për angazhimin e tyre.

Ajo e filloi reklamën e saj në faqen e plotë në numrin e së dielës të The New York Times duke thënë se i kaloi pushimet duke reflektuar mbi gjithçka që kompania e saj ka arritur dhe planet e tyre emocionuese për vitin 2022. Kohët e fundit Gomez foli për frymëzimin pas linjës së saj gjatë një interviste për InStyle, ku ajo diskutoi se si interesimi i saj për kozmetikën buronte nga një moshë e hershme.

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix këtë javë

Published

on

Gjatë kësaj jave në platformën Netflix pritet që të vijnë disa filma dhe seriale të reja.

Disa nga ta edhe nuk janë të rinj mirëpo nuk ishin të publikuar më parë në Netflix.

Lista e plotë:

After We Fell (2021)

 • Damini (1993)
 • Dota: Dragon’s Blood (Season 2 / Book 2)
 • Mighty Express: Train Trouble (2022) 
 • Yodha (1991)
 • Midnight Asia: Eat. Dance. Dream. (Season 1) 
 • The Royal Treatment (2022) 
 • Triumph in the Skies / Chung seung wan siu (2015)
 • Aileen Wuornos: American Boogeywoman (2021)
 • Amandla (2022)
 • Definition Please (2022) – ARRAY
 • Donkeyhead (2022) – ARRAY
 • Munich – The Edge of War (2022) 
 • My Father’s Violin (2022) 
 • Ozark (Season 4 – Part 1) 
 • Pokemon Master Journeys: The Series (Part 2) 
 • Summer Heat (Season 1) 
 • That Girl Lay Lay (Season 1)

Continue Reading

Kulturë

“Scream” tejkalon “Spiderman”

Published

on

Filmi më i ri i sagës “Scream” tejkalon parashikimet.

Thrilleri horror i dha fund kryesimit të “Spiderman”, duke arkëtuar në 3 ditët e para të premierës 30,6 milionë dollarë.

Filmi i parë “Scream” është shfaqur në vitin 1996 dhe së bashku me 3 filmat pasardhës, kjo sagë ka grumbulluar 608 milionë dollarë në “box office”. Por, duket se filmi i pestë, me këto ritme, do të thyejë rekordin e të gjithë filmave të tjerë.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina