Connect with us

Muzikë

Reagimet e fansave për pjesëmarrjen e Jim Carrey-it në albumin e The Weeknd

Published

on

Njerëzit janë të shokuar kur dëgjuan aktorin Jim Carrey të shfaqet në albumin e ri të The Weeknd , Dawn FM.

Rekordi i ri i artistit shumë-platinum u publikua më 7 janar dhe fansat u shokuan kur dëgjuan, Jim Carrey duke luajtur rolin e një drejtuesi radioje në disa këngë të albumit.

Albumi gjithashtu përfshin Lil Wayne dhe Tyler the Creator, por mediat sociale dukeshin më të interesuara për paraqitjen e aktorit 59-vjecar, Jim Carrey.

Një fans shkroi: “Kjo është një kombinim legjendar pikërisht atje.”

Një tjetër shkroi në Twitter: “Nuk kam qenë kurrë i interesuar për The Weeknd, por tani që Jim Carrey është në albumin e tij të ri, mund të më duhet ta dëgjoj”.

“The Weeknd është kaq i lezetshëm për të pasur Jim Carrey në albumin e tij,” shkroi një tjetër.

Kimia e artisteve ishte shumë e papritur, dhe askush nuk e dinte se kishim nevojë për një dyshe të tillë. Ata kanë shkëmbyer fjalë të mira edhe në Twitter.

Carrey shkroi: “Dëgjova mbrëmë Dawn FM me mikun tim të mirë Abel @theweeknd. Ishte i thellë dhe elegant.  Jam i emocionuar që luaj një pjesë në simfoninë e tij.”

Për komentin e Carrey-it, Abel i emocionuar u përgjigj: “Faleminderit që jeni pjesë e kësaj”.

Këngëtari ka përvetësuar shpesh një pamje të re për publikimet e ardhshme të albumeve dhe në kopertinën e albumit ai shfaqet si një plak, gjë që sigurisht i ndryshoi pak gjërat.

Vitin e kaluar, ai përdori protetikë Botox në videoklipin “Save Your Tears”.

Continue Reading

Muzikë

“Baby Shark” bën histori, arrin 10 miliardë shikime në YouTube

Published

on

Kënga e dashur nga fëmijët, “Baby Shark” ka bërë historinë, duke arritur 10 miliardë shikime në YouTube.

Jo vetëm se është videoja më e shikuar, një rekord që e regjistroi në nëntor 2020, por tani është e vetmja video në YouTube që ka arritur 10 miliardë shikime, konfirmoi YouTube për CNN.

Kënga për fëmijë, e krijuar nga kompania e Koresë së Jugut, “Pinkfong”, dhe performuar nga këngëtari koreano-amerikan Hope Segoine, u publikua më 2016 dhe u bë virale në Azi dhe në Amerikë më 2019.

Që nga atëherë, kënga është trasmetuar nëpër televizionet e mëdha botërore.

Për të festuar këtë arritje, kompania “Pinkfong” ka ftuar fëmijët në të gjithë botën që të shpërndajnë momentet e tyre të vallëzimit Baby Shark.

Continue Reading

Muzikë

Lista e përformuesve në Festivalin Coachella

Published

on

Harry Styles do t’i bashkohet përformuesve si Billie Eilish dhe Kanye West në festivalin Coachella, lajmin e kanë konfirmuar burimet për Variety.

Edhe grupi “Swedish House Mafia”, pritet të performojë. Njoftimi zyrtar dhe formacioni i plotë u publikuan të mërkurën në mbrëmje.

Kjo do të jetë performanca e parë në festival nga Styles, i cili sipas burimeve mund të publikojë edhe një  këngë të reja përpara performancës.

Së fundi ai përfundoi turneun më të madh në Amerikën e Veriut, që ka bërë ndonjë artist i madh që nga fillimi i pandemisë në fillim të vitit 2020, megjithëse ai nuk ka publikuar një album të ri që nga “Fine Line” në dhjetor të 2019.

Lajmi për praninë e tij në projektligj u raportua fillimisht nga Billboard; Variety dha lajmin për performancën e West javën e kaluar.

Continue Reading

Muzikë

Miley Cyrus thyen rekord botëror

Published

on

Miley Cyrus është bërë zyrtarisht artistja e parë femër që çdo këngë e albumit “Plastic Hearts” ka prekur numrin një në listat e iTunes në mbarë botën.

“Plastic Hearts” u publikua më 27 nëntor të vitit 2020. Ky album përmban hite si “Midnight Sky”, “Prisoner” e “Angels like You” dhe i njëjti debutoi në vendin e dytë në tabelën Billboard 200, po ashtu vazhdon të ecë mirë në iTunes.

Çdo këngë nga ky album ka zënë vendin e parë në tabelën iTunes në të paktën në një vend të botës.

Cyrus e arriti këtë qëllim më 8 janar kur kënga e saj “High” preku numrin një në tabelën iTunes në Peru.

Në krye të kësaj arritjeje, vetë albumi po merr çmime. Ky album ishte i ndryshëm nga publikimet e saj të mëparshme sepse bazohej kryesisht në zhanret e rock dhe pop.

Artistë tjerë në këtë album janë Dua Lipa, Billy Idol. Stevie Nicks dhe Joan Je.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina