Connect with us

Kulturë

Publikohet traileri i ribashkimit të filmit “Harry Potter”

Published

on

Fansat e Harry Potter janë duke pritur me padurim ribashkimin për 20-vjetorin e filmit, në të cilin superyjet do të bashkohen për një speciale të vetme.

Daniel Radcliffe, Emma Watson dhe Rupert Grint janë ndër ata që do të ribashkohen për specialen Return to Hogwarts në ditën e parë të Vitit të Ri, së bashku me yjet e tjerë kryesorë nga ekskluziviteti i filmit, të cilët u shfaqën në trailerin e shkurtër që tregon disa ftesa të zgjedhura.

Klipi hapet me një imazh të orës së madhe në pjesën e përparme të Hogwarts-it përpara se të shkrep në një imazh të gazetës magjike ‘The Daily Prophet’, me një titull të kopertinës së përparme ku lexohet: ‘Hogwarts mirëpret studentët e rikthyer’.

Dikush që duket se është Ema e veshur si Hermione Granger, e lëviz letrën poshtë për të zbuluar majën e kokës së saj.

Pamjet më pas zhvendosen te Robbie Coltrane , i cili luan gjigantin e dashur Hagrid, i ulur në një kafene në Londër, ku ai merr një letër. Një adresë në ballë lexon: ‘Robbie Coltrane, The Coffee Shop, Chelsea’.

Tjetër për të marrë një ftesë është Matthew Lewis, i cili luajti Neville Longbottom, teksa mban letrën e tij, duke parë parcelën e Hogwarts-it dhe duke u hutuar.

Mark Williams, i cili luan zotin Weasley, shihet më pas në atë që duket të jetë Hogwarts Express.

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix këtë javë

Published

on

Gjatë kësaj jave në platformën Netflix pritet që të vijnë disa filma dhe seriale të reja.

Disa nga ta edhe nuk janë të rinj mirëpo nuk ishin të publikuar më parë në Netflix.

Lista e plotë:

After We Fell (2021)

 • Damini (1993)
 • Dota: Dragon’s Blood (Season 2 / Book 2)
 • Mighty Express: Train Trouble (2022) 
 • Yodha (1991)
 • Midnight Asia: Eat. Dance. Dream. (Season 1) 
 • The Royal Treatment (2022) 
 • Triumph in the Skies / Chung seung wan siu (2015)
 • Aileen Wuornos: American Boogeywoman (2021)
 • Amandla (2022)
 • Definition Please (2022) – ARRAY
 • Donkeyhead (2022) – ARRAY
 • Munich – The Edge of War (2022) 
 • My Father’s Violin (2022) 
 • Ozark (Season 4 – Part 1) 
 • Pokemon Master Journeys: The Series (Part 2) 
 • Summer Heat (Season 1) 
 • That Girl Lay Lay (Season 1)

Continue Reading

Kulturë

“Scream” tejkalon “Spiderman”

Published

on

Filmi më i ri i sagës “Scream” tejkalon parashikimet.

Thrilleri horror i dha fund kryesimit të “Spiderman”, duke arkëtuar në 3 ditët e para të premierës 30,6 milionë dollarë.

Filmi i parë “Scream” është shfaqur në vitin 1996 dhe së bashku me 3 filmat pasardhës, kjo sagë ka grumbulluar 608 milionë dollarë në “box office”. Por, duket se filmi i pestë, me këto ritme, do të thyejë rekordin e të gjithë filmave të tjerë.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina