Connect with us

Kulturë

Oscar, rikthehet me prezantues pas tre vitesh

Published

on

Pas tre vitesh pa prezantues, ceremonia Oscars do të ketë një të tillë këtë vit, që do të mbahet me 27 mars në ABC.

Craig Erwich, president i Hulu Originals dhe ABC Entertainment, njoftoi se ceremonia e çmimeve Oscar do të rikthehet me një moderatorë pas tre vjetësh.

Lajmi u bë i ditur gjatë turneut virtual të shtypit të Shoqatës së Kritikëve të Televizionit, në ABC. Mirëpo nuk u dha ndonjë detaj se kush mund të jetë moderatori.

“Mund të jem unë”, tha Erwich, përpara se të shprehte besimin e tij për producentin ekzekutiv të Oscars, Will Packer.

“Unë e di se Willi ka shumë plane për këtë ceremoni dhe ne kemi shumë detaje për të ndarë së shpejti”, tha Erwich.

Jimmy Kimmel ishte prezantuesi i fundit i ceremonisë Oscar, gjatë viteve 2017-2018, i cili mori kritika pozitive për prezantimin.

Prezantues të tjerë gjatë dekadës së kaluar ishin Chris Rock (2016), Neil Patrick Harris (2015), Ellen DeGeneres (2014), Seth MacFarlane (2013), Billy Crystal (2012) dhe James Franco/Anne Hathaway (2011).

Prezantimet e MacFarlane dhe Franco/Hathaway, u përzgjodhën nga ABC dhe Akademia për të tërhequr një audiencë më të re, por kritikët e vlerësuan si një përformanc të dobët.

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix këtë javë

Published

on

Gjatë kësaj jave në platformën Netflix pritet që të vijnë disa filma dhe seriale të reja.

Disa nga ta edhe nuk janë të rinj mirëpo nuk ishin të publikuar më parë në Netflix.

Lista e plotë:

After We Fell (2021)

 • Damini (1993)
 • Dota: Dragon’s Blood (Season 2 / Book 2)
 • Mighty Express: Train Trouble (2022) 
 • Yodha (1991)
 • Midnight Asia: Eat. Dance. Dream. (Season 1) 
 • The Royal Treatment (2022) 
 • Triumph in the Skies / Chung seung wan siu (2015)
 • Aileen Wuornos: American Boogeywoman (2021)
 • Amandla (2022)
 • Definition Please (2022) – ARRAY
 • Donkeyhead (2022) – ARRAY
 • Munich – The Edge of War (2022) 
 • My Father’s Violin (2022) 
 • Ozark (Season 4 – Part 1) 
 • Pokemon Master Journeys: The Series (Part 2) 
 • Summer Heat (Season 1) 
 • That Girl Lay Lay (Season 1)

Continue Reading

Kulturë

“Scream” tejkalon “Spiderman”

Published

on

Filmi më i ri i sagës “Scream” tejkalon parashikimet.

Thrilleri horror i dha fund kryesimit të “Spiderman”, duke arkëtuar në 3 ditët e para të premierës 30,6 milionë dollarë.

Filmi i parë “Scream” është shfaqur në vitin 1996 dhe së bashku me 3 filmat pasardhës, kjo sagë ka grumbulluar 608 milionë dollarë në “box office”. Por, duket se filmi i pestë, me këto ritme, do të thyejë rekordin e të gjithë filmave të tjerë.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina