Connect with us

Showbizz

Ngjarjet e showbizit që bënë bujë gjatë 2021-ës

Published

on

2021 do të mbahet mend dhe për ngjarjet e bujshme që kanë ndodhur në botën e showbizz-it.

1. Meghan Markle dhe Princi Harry dhanë një intervistë për Oprah Winfrey në Mars. Ajo tha se kishte kaluar një periudhë të vështirë para se të largohej nga Britania dhe se kishte menduar vetëvrasjen.

2. Britney Spears fitoi çështjen e kujdestarisë 13-vjeçare kundër babait të saj.

3. Jennifer Lopez u rikthye tek ish i fejuari i saj, Ben Affleck pas 17 vitesh.

4. Kim Kardashian dhe Kanye West vendosën t’i japin fund martesës pas afro 7 vitesh.

5. Ariana Grande u martua me Dalton Gomez në një dasmë surprizë në maj.

6. Fëmija i dytë i Princit Harry dhe Meghan Markle lindi në qershor. Çifti e quajti vajzën e tyre Lilibet pas Mbretëreshës Elizabeth të Anglisë dhe Dianës, si një nderim për princeshën e ndjerë.

7. Aktori i famshëm Alec Baldwin vrau drejtoreshën e fotografisë Halyna Hutchins dhe plagosi regjisorin Joel Souza pasi qëlloi aksidentalisht gjatë xhirimeve të filmit Rust.

8. Në natën e hapjes së Festivalit Astroworld të mbajtur në Hjuston, SHBA në nëntor, 10 persona humbën jetën dhe qindra të tjerë u plagosën.

Showbizz

Këngëtarja e njohur rrëfen se si ndihej e vetmuar

Published

on

Jessie J është shprehur se periudha më e vështirë dhe e vetmuar e jetës së saj ishte kur pësoi abortin spontan nëntorin e kaluar.

Këngëtarja 33-vjeçare ka treguar se gjatë një vizite rutinë, mjekët i kishin thënë se nuk mund të ndjenin më rrahje zemre.

Jessie theksoi se nuk ishte ndjerë kurrë me e vetmuar pasi humbi atë që do të kishte qenë fëmija i saj.

“Unë isha shtatzënë, por jo më. Unë jam ndoshta në vendin më të lumtur që kam qenë ndonjëherë, besoni apo jo. Perspektiva ime për jetën ka ndryshuar plotësisht. Ditën që ndodhi një burrë erdhi tek unë në rrugë. Isha vetëm dhe qaja. Ai tha ‘Unë nuk ju njoh dhe nuk e di se çfarë keni por e di që duhet ta ndani atë me njerëzit e tjerë’.

Ecja përpara: Jessie J ka detajuar sinqerisht se si vuajtja e një aborti spontan nëntorin e kaluar ishte 'koha më e trishtuar dhe më e vetmuar' e jetës së saj - përpara se të kthehej në një cep në 2022 (foto së fundmi)

Continue Reading

Showbizz

Bebe Rexha dhuron spektakël në “That’s My Jam”

Published

on

Bebe Rexha së fundi ka qenë pjesë e emisionit , “That’s My Jam”, që prezantohet Jimmy Fallon.

Bebe e cila garonte krahas yjeve Anthony Anderson, T-Pain dhe Ryan Tedder, u përzgjodh të luante në rubrikën “Nonsense Karaoke” ku konkurrentët duhet ta interpretojnë një hit të njohur, por teksti i këtyre këngëve është zëvendësuar me fjalë qesharake dhe komplet absurde.

Pa dyshim që për bukuroshen shqiptare kjo ishte e lehtë falë zërit të mrekullueshëm dhe aftësive të këngëtares në interpretim.

Continue Reading

Showbizz

Rihanna “provokon” rrjetin me foto eksplicite

Published

on

Këngëtarja e njohur Rihanna së fundi ka shfaqur linjat trupore mahnitëse në ngjyrë të kuqe të errët për markën e saj Savage X Fenty. Gjithashtu ajo po promovonte edhe ndriçuesin e buzëve të saj Fenty Beauty Gloss Bomb Heat.

Rihanna u fotografua gjatë natës në një dhomë të hirtë dhe të kaltër plot me hije. Format trupore dhe ngjyra e kuqe që përdori këngëtarja vënë në pah tatuazhet e saj.

Të brendshmet e saj përfshinin qepje të kryqëzuara që bien në sy, dhe ajo e kombinoi kostumin me gete të kuqe rrjetë.

“Dita e Shën Valentinit është për mua…. por ju mund të shikoni”, ka ngacmuar Rihanna në mbishkrimin e saj në Instagram.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina