Connect with us

Muzikë

Ndahet grupi Little Mix pas 10 viteve

Published

on

Grupi i njohur i vajzave Little Mix ka njoftuar se janë ndarë pas dhjetë viteve së bashku. Grupi e bëri lajmin të ditur nëpërmjet një postimi në llogarinë zyrtare në Instagram. Little Mix shkroi:

“Ne donim t’ju njoftojmë të gjithëve se pas turneut Confetti në prill/maj të vitit të ardhshëm do të bëjmë një pushim nga Little Mix. Kanë kaluar 10 vite të mrekullueshme, një aventurë e mrekullueshme dhe ne mendojmë se është koha e duhur për të marrë një pushim në mënyrë që të mund të rimbushim energjitë tona dhe të punojmë në disa projekte të tjera. Nuk mund t’ju falënderojmë sa duhet për dashurinë dhe mbështetjen tuaj të pafund që nga fillimi. Ju duam shumë të gjithëve. Ne nuk po ndahemi. Little Mix janë këtu për të qëndruar. Kemi plane për më shumë muzikë, turne dhe performanca në të ardhmen. Ne kemi krijuar kaq shumë kujtime të pabesueshme me ju të gjithë dhe mezi presim të bëjmë shumë të tjera. Ne jemi motra dhe do të kemi gjithmonë njëra-tjetrën dhe ju, fansat, në jetën tonë. Little Mix është përgjithmonë. Shihemi në turne! Jade, Leigh-Anne dhe Perrie x”.

Lajmi vjen pas disa javësh thashetheme rreth shpërbërjes së grupit. Little Mix publikoi gjithashtu një video përmbledhje të disa prej momenteve të tyre të preferuara ndër vite. Muajin e kaluar Little Mix vazhdoi t’i jepte zë thashethemet e shpërbërjes së grupit që qarkullonin prej muajsh.

Grupi u shfaq në “Capital Breakfast” për të diskutuar albumin e tyre më të mirë dhe për t’u zotuar se do të vazhdojë për vite me radhë si “The Rolling Stones”. Biseda erdhi pasi Jesy Nelson u largua nga grupi dhjetorin e kaluar dhe tani u zbulua se ajo mori çekun e saj të pagës prej një shume të madhe monetare përpara se të niste një karrierë të re solo.

Rikujtojmë se, pas Jesy Nelson një tjetër anëtare e “Little Mix” dëshiron që të fillojë një karrierë solo. Tashmë është Jade Thirlwall ajo që po e mendon një gjë të tillë. Këngëtarja thuhet se ka filluar bisedimet me “Atlantic Records” për mundësinë e nënshkrimit të një kontrate fitimprurëse për një karrierë solo. Nëse Jade arrin një marrëveshje me ta, ajo do të jetë në shoqëri të mirë pasi shtëpia diskografike është studioja e disa prej yjeve më të mëdhenj në botë, duke përfshirë Ed Sheeran, Rita Ora dhe Charli XCX.

Muzikë

“Baby Shark” bën histori, arrin 10 miliardë shikime në YouTube

Published

on

Kënga e dashur nga fëmijët, “Baby Shark” ka bërë historinë, duke arritur 10 miliardë shikime në YouTube.

Jo vetëm se është videoja më e shikuar, një rekord që e regjistroi në nëntor 2020, por tani është e vetmja video në YouTube që ka arritur 10 miliardë shikime, konfirmoi YouTube për CNN.

Kënga për fëmijë, e krijuar nga kompania e Koresë së Jugut, “Pinkfong”, dhe performuar nga këngëtari koreano-amerikan Hope Segoine, u publikua më 2016 dhe u bë virale në Azi dhe në Amerikë më 2019.

Që nga atëherë, kënga është trasmetuar nëpër televizionet e mëdha botërore.

Për të festuar këtë arritje, kompania “Pinkfong” ka ftuar fëmijët në të gjithë botën që të shpërndajnë momentet e tyre të vallëzimit Baby Shark.

Continue Reading

Muzikë

Lista e përformuesve në Festivalin Coachella

Published

on

Harry Styles do t’i bashkohet përformuesve si Billie Eilish dhe Kanye West në festivalin Coachella, lajmin e kanë konfirmuar burimet për Variety.

Edhe grupi “Swedish House Mafia”, pritet të performojë. Njoftimi zyrtar dhe formacioni i plotë u publikuan të mërkurën në mbrëmje.

Kjo do të jetë performanca e parë në festival nga Styles, i cili sipas burimeve mund të publikojë edhe një  këngë të reja përpara performancës.

Së fundi ai përfundoi turneun më të madh në Amerikën e Veriut, që ka bërë ndonjë artist i madh që nga fillimi i pandemisë në fillim të vitit 2020, megjithëse ai nuk ka publikuar një album të ri që nga “Fine Line” në dhjetor të 2019.

Lajmi për praninë e tij në projektligj u raportua fillimisht nga Billboard; Variety dha lajmin për performancën e West javën e kaluar.

Continue Reading

Muzikë

Miley Cyrus thyen rekord botëror

Published

on

Miley Cyrus është bërë zyrtarisht artistja e parë femër që çdo këngë e albumit “Plastic Hearts” ka prekur numrin një në listat e iTunes në mbarë botën.

“Plastic Hearts” u publikua më 27 nëntor të vitit 2020. Ky album përmban hite si “Midnight Sky”, “Prisoner” e “Angels like You” dhe i njëjti debutoi në vendin e dytë në tabelën Billboard 200, po ashtu vazhdon të ecë mirë në iTunes.

Çdo këngë nga ky album ka zënë vendin e parë në tabelën iTunes në të paktën në një vend të botës.

Cyrus e arriti këtë qëllim më 8 janar kur kënga e saj “High” preku numrin një në tabelën iTunes në Peru.

Në krye të kësaj arritjeje, vetë albumi po merr çmime. Ky album ishte i ndryshëm nga publikimet e saj të mëparshme sepse bazohej kryesisht në zhanret e rock dhe pop.

Artistë tjerë në këtë album janë Dua Lipa, Billy Idol. Stevie Nicks dhe Joan Je.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina