Connect with us

Muzikë

Kanye West dhe JAY-Z kanë publikuar këngën e re

Published

on

Kanye West është rikthyer me muzikë të re si dhe bashkëpunimit me këngëtarin JAY-Z, këngë kjo e cila është pjesë e albumit më të ri nga këngëtari West “Donda”.

Albumi përmban një bashkëpunim të befasishëm me JAY-Z – ky është bashkëpunimi i parë mes reperëve që nga kënga e fundit në vitin 2016 “Pop Style”. Të dy me sa duket janë pajtuar pas shumë vitesh grindjeje.

Kënga mbanë titullin “Hov and Ye”.

Mediat kan aluduar se dyshja kanë regjistruar teksitin e kënduar nga JAY-Z vetëm disa orë para publikimit të këngës, kushtu u tha pas një postimi në Twitter nga Young Guru.

“Ky mund të jetë kthimi i Fronit. Hova dhe Yeezus, si Moisiu dhe Jezusi”, shkruan mbi postimin e Guru. JAY-Z raporton mbi këngën e ribashkimit, duke iu referuar albumit të tyre të përbashkët të vitit 2011 Watch the Thron .

Albumi i fundit i West gjithashtu përfshin bashkëpunime me Travis Scott , Pusha T , Baby Keem, Lil Baby, Lil Durk, i ndjeri Pop Smoke , dhe më shumë.

Muzikë

Dua Lipa konfirmon datat e turneut në Australi dhe Zelandë të Re

Published

on

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka konfirmuar data të reja të turneut të saj botëror. 26-vjeçarja në vitin 2020 ishte e detyruar të anuloi koncertet pikërisht për shkak të koronavirusit.

“Po ndodh Australi dhe Zelandë e Re. Po e sjell turneun “Future Nostalgia” në nëntor 2022. Jam shumë e entuziazmuar që të ju shoh juve. Biletat në shitje të enjten në orën 14:00 sipas kohës lokale”, ka shkruar Dua në Instagram.

Biletat e koncerteve pritet që të dalin në shitje që nga 23 shtatori.

Continue Reading

Muzikë

Performanca e Dua Lipës në “iHeartRadio”

Published

on

Dua Lipa performoi të premten në Festivalin e Muzikës iHeartRadio 2021. e cila patjetër që do të flitet kudo .

Ylli i popit 26-vjeçar interpretoi hitet e saj më të mëdha nga albumi i saj dhe albumi fitues i Grammy-t  “Future Nostalgia”.

Dua filloi performancen e saj me këngën Physical”. Pa humbur asnjë ritëm apo një lëvizje vallëzimi ajo vazhdoi me hitet e radhës :New Rules”,”Love Again”, “Halucinate” dhe “Levetating”.

Teksa e ruajti për në fund hitin e saj “Don’t start now” për ta përmbyllur edicionin.

Ryan Seacrest ndërpreu shfaqjen për t’i dhënë yllit Çmimin Titaniumi iHeartRadio për këngën ‘Levitating’.

Çmimi Titanium ipet për këngët që preken shifrën prej një miliard klikimeve nëpër stacionet iHeartRadio. Dua mori Çmimin Titanium dy herë në vitin 2020, gjithashtu, për  këngën ”Break My Heart” dhe “Don’t Start Now”.

Continue Reading

Life

Afro 32 mijë dollarë për kasetën e papublikuar të “Beatles”

Published

on

Të paktën 31 mijë e 800 dollarë do të jetë vlera e kasetës që përmban artikuj, fotografi, intervistë dhe një këngë të papublikuar ndonjëherë nga John Lennon, i rock-bendit, “Beatles”.

Shtëpia e ankandeve në Danimarkë, “Bruun Rasmussen”, do t’i nxjerrë artikujt në ankand duke nisur nga 28 shtatori.

Sipas “Associated Press” e gjitha ishte realizuar për një radiostacion në Holandë, por nuk ishte transmetuar kurrë.

Karsten Hoejen ishte ajo e cila e realizoi regjistrimin me një magnetofon të huazuar nga një dyqan vendor.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina