Connect with us

Kulturë

Jason Bateman “mashkulli i vitit 2022″

Published

on

Jason Bateman u zgjodh “mashkulli i vitit 2022” nga Hasty Pudding Theatricals të Universitetit të Harvardit, i cili e pranoi çmimin e parë që nga viti 2020 për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Bateman, një aktor, producent dhe regjisor në serialin e Netflix “Ozark”, i cili gjithashtu luajti një rol kryesor në “Arrested Development”.

“Ne jemi të gatshëm t’i dhurojmë Jason Bateman çmimin e 55-të vjetor çmimin e mashkullit të vitit. Ne menduam se do t’ia jepnim djalit me të cilin të gjitha nënat tona janë të dashuruara pas shikuan Ozark”, tha presidenti i organizatës, Nick Amador.

Çmimi “mashkulli i vitit” dhurohet që nga viti 1967. Çmimi i fundit për mashkullin e vitit ishte për Ben Platt, që pranoi çmimin në vitin 2020, shkruan DailyMail.

Çmimet u jepen njerëzve që kanë dhënë kontribute mbresëlënëse në botën e industrisë së filmit dhe muzikës.

Bateman në moshën 18-vjeçare u bë regjisori më i ri i Shoqatës së Drejtorëve të Amerikës për regjinë e tre episodeve të “Valerie”, i cili daton në 1844.

Kulturë

Shtyhet ceremonia e çmimeve Grammy

Published

on

Ceremonia për ndarjen e çmimeve Grammy është shtyrë për 3 prill.

Kjo ceremoni ishte planifikuar që të mbahet më 31 janar në Los Angeles, mirëpo siç duket do të mbahet më vonë për shkak të përhapjes së variantit Omicron.

“Ne jemi të ngazëllyer për të marrë GRAMMY në Las Vegas për herë të parë dhe për të organizuar një shfaqje të klasit botëror,” tha Harvey Mason Jr.

Një gjë e tillë kishte ndodhur edhe vitin e kaluar, ku çmimet janë ndarë në muajin mars.

Continue Reading

Kulturë

Netflix sjell 25 seriale koreane në vitin 2022

Published

on

Filmat dhe serialet koreane së fundmi janë duke marrë shumë e shumë shikime, duke u bërë kështu edhe të preferuarat për shumë kë.

Andaj, platforma e njohur Netflix pritet që të sjellë 25 seriale koreane gjatë 2022-ës, transmeton Paper Radio.

Serialet që pritet të vijnë janë “All of Us Are Dead”, “Money Heist: Korea – Joint Economic Area”.

Platforma konfirmoi “Squid Game” si shfaqjen më të madhe të platformës ndonjëherë. Ka qenë shfaqja më e shikuar e Netflix në 94 vende në kulmin e saj, me 95% të shikueshmërisë që erdhi nga jashtë Koresë.

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina