Connect with us

Kulturë

Filmat dhe serialet që do të publikohen në Netflix gjatë këtij muaji

Published

on

Janari pritet të jetë mjaft i mirë për fansat e filmave dhe serialeve pasi që do të publikohen disa prej tyre në Netflix.

Këtë muaj pritet të publikohet Home Team me protagonist Kevin James, prodhuar nga Happy Madison Productions të Adam Sandler dhe frymëzuar nga ngjarje të vërteta.

Nga ana e serialeve, sezoni i shumëpritur i katërt dhe i fundit i fituesit të Emmy-së, Ozark , me aktorë Jason Bateman dhe Laura Linney, fillon më 21 janar.

Jan. 1
Annie 
(1982)
Big Fish
Braveheart
Cadillac Records
Charlie and the Chocolate Factory 
(2005)
Chief Daddy 2 – Going for Broke
Doing Hard Time
Escaping the NXIVM Cult: A Mother’s Fight To Save Her Daughter
First Sunday
Free Willy
G.I. Joe: The Rise of Cobra
Geronimo: An American Legend
Ghosts of Girlfriends Past
Girl, Interrupted
The Girl with the Dragon Tattoo 
(2011)
Godzilla 
(1998)
Gremlins
Happy Feet
Hell or High Water
Hook
I Know What You Did Last Summer
I Love You, Man
Interview with the Vampire
I Still Know What You Did Last Summer
Just Go With It
Kung Fu Panda
Linewatch
The Longest Yard 
(2005)
The Lost Boys
Midnight in Paris
Monsters vs. Aliens
Nacho Libre
The NeverEnding Story
1BR
Paranormal Activity
The Patriot
Road Trip
Runaway Bride
Scary Stories to Tell in the Dark
Stand by Me
Superman Returns
Taxi Driver
Teenage Mutant Ninja Turtles 
(2007)
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze
Teenage Mutant Ninja Turtles III
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 
(1990)
Terminator 2: Judgment Day
Terminator 3: Rise of the Machines
Terminator Salvation
The Hook Up Plan: Season 3
300
The Town
Troy
True Grit 
(2010)
The Wedding Singer
Wild Wild West
Willy Wonka & the Chocolate Factory 
(1971)
Woo

Jan. 4
Action Pack

Jan. 5
Four to Dinner
Rebelde

Jan. 6
The Club: Part 2
The Wasteland

Jan. 7
Hype House
Johnny Test: 
Season 2

Jan. 10
Undercover: Season 3

Jan. 11
Dear Mother

Jan. 12
How I Fell in Love with a Gangster

Jan. 13
Brazen
Chosen
The Journalist
Photocopier

Jan. 14
After Life: Season 3
Archive 81
Blippi: Adventures
Blippi’s School Supply Scavenger Hunt
The House
Riverdance: The Animated Adventure
This Is Not a Comedy
Yeh Kaali Kaali Ankhein

Jan. 16
Phantom Thread

Jan. 17
After We Fell

Jan. 18
Mighty Express: Train Trouble

Jan. 19
El marginal: Season 4
Heavenly Bites: Mexico
Juanpis González – The Series
The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman
Too Hot to Handle: 
Season 3

Jan. 20
Midnight Asia: Eat · Dance · Dream
The Royal Treatment

Jan. 21
American Boogeywoman
Munich – The Edge of War
My Father’s Violin
Ozark: 
Season 4 Part 1
Pokémon Master Journeys: The Series: 
Part 2
Summer Heat
That Girl Lay Lay

Jan. 24
Three Songs for Benazir

Jan. 25
Ada Twist, Scientist: Season 2
Neymar: The Perfect Chaos

Jan. 27
Framed! A Sicilian Murder Mystery
I Am Georgina

Jan. 28
Angry Birds: Summer Madness
Feria: The Darkest Light
Getting Curious with Jonathan Van Ness
Home Team
In From the Cold
The Woman in the House Across the Street From the Girl in the Window

Kulturë

Shtyhet ceremonia e çmimeve Grammy

Published

on

Ceremonia për ndarjen e çmimeve Grammy është shtyrë për 3 prill.

Kjo ceremoni ishte planifikuar që të mbahet më 31 janar në Los Angeles, mirëpo siç duket do të mbahet më vonë për shkak të përhapjes së variantit Omicron.

“Ne jemi të ngazëllyer për të marrë GRAMMY në Las Vegas për herë të parë dhe për të organizuar një shfaqje të klasit botëror,” tha Harvey Mason Jr.

Një gjë e tillë kishte ndodhur edhe vitin e kaluar, ku çmimet janë ndarë në muajin mars.

Continue Reading

Kulturë

Netflix sjell 25 seriale koreane në vitin 2022

Published

on

Filmat dhe serialet koreane së fundmi janë duke marrë shumë e shumë shikime, duke u bërë kështu edhe të preferuarat për shumë kë.

Andaj, platforma e njohur Netflix pritet që të sjellë 25 seriale koreane gjatë 2022-ës, transmeton Paper Radio.

Serialet që pritet të vijnë janë “All of Us Are Dead”, “Money Heist: Korea – Joint Economic Area”.

Platforma konfirmoi “Squid Game” si shfaqjen më të madhe të platformës ndonjëherë. Ka qenë shfaqja më e shikuar e Netflix në 94 vende në kulmin e saj, me 95% të shikueshmërisë që erdhi nga jashtë Koresë.

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina