Connect with us

Kulturë

Dwayne Johnson në garë për rolin e James Bond

Published

on

Në edicionin e ri të serisë së videove Esquire’s Explain This, aktori i njohur Dwayne ‘The Rock’ Johnson, ka përfshirë emrin e tij si kandidat në garën për James Bondin e ri.

Videoja e Esquire fillon me yllin hollivudian që shpjegon lidhjen e familjes së tij me filmat për agjentin e famshëm sekret.

“Unë do të doja të ndjek hapat e tij dhe të jem Bondi i ardhshëm. Nuk dua të jem një karakter negativ. Duhet të jem një Bond”, është shprehur Johnson.

Gara për këtë rol është aktualisht e hapur, pasi epoka 15-vjeçare e Daniel Craig si agjenti 007 përfundoi muajin e kaluar me publikimin e “No Time To Die”.

Ndërkaq, karakteristikat e Bond nuk janë rreptësisht të kufizuara, por ka disa kërkesa që një agjent i ardhshëm duhet të plotësojë.

Producentja Barbara Broccoli ka thënë për Variety se karakteri i ri duhet të jetë burrë, por nuk duhet të kufizohet vetëm te të bardhët.

Megjithatë, ka një pengesë që ‘The Rock’ mund të hasë në garën për këtë rol dhe kjo është kërkesa që James Bond të mbetet britanik.

Tom Hardy, Henry Cavill dhe Tom Hopper janë kandidatë kryesorë për këtë rol, ndërsa në listë janë edhe Idris Elba, Jamie Bell e Rege-Jean Page.

Kulturë

Jennifer Lawrence e mahnitshme në premierën e filmit më të ri

Published

on

Jennifer Lawrence duket e mahnitshme me shtatëzanin e saj në veshjen e saj më të fundit në premierën e filmit Don’t Look Up.

Aktorja 31-vjeçare, fituese e Oskarit, veshi një fustan me pika që përqafonte trupin ndërsa edhe arriti të paraqitej në The Late Show me Stephen Colbert të hënën mbrëma në New York City.

Jennifer aktualisht është duke promovuar filmin e saj të Netflix, Don’t Look Up dhe ajo dukej e mrekullueshme në tapetin e kuq një natë më parë në Big Apple.

Don’t Look Up , do të publikohet në kinema më 10 dhjetor ndërsa do të debutoj në televizone më 24 dhjetor. Filmi përqendrohet në historinë e dy astronomë që shkojnë në një turne gjigant mediatik për të paralajmëruar njerëzimin për një kometë që po afrohet që do të shkatërrojë planetin Tokë.

Jennifer aktualisht është në pritje të fëmijës së saj të parë me bashkëshortin Cooke Maroney .

Continue Reading

Kulturë

Fshihet llogaria e Alec Baldwin në Twitter

Published

on

Llogaria kryesore e Alec Baldwin në Twitter është fshirë disa ditë pas intervistës së tij të parë që nga vrasja fatale e kinematografisë Halyna Hutchins.

Baldwin, 63 vjeç, kishte dy llogari të verifikuara në Twitter, në njërën prej të cilave ai ishte veçanërisht aktiv.

Është ajo llogari, e cila është mbyllur dhe fshirë nga platforma e mediave sociale.

Në nëntor, llogaria i ndryshoi cilësimet e saj në ‘private’, që do të thotë se të vetmit përdorues të lejuar të ndiqnin llogarinë ishin në gjendje të shihnin çdo tweet ose postim të ri, por ajo llogari tani është zhdukur plotësisht

Continue Reading

Kulturë

Maggie Gyllenhaal debuton si regjisore

Published

on

Maggie Gyllenhaal do të debutoj si regjisore me dramën “The Lost Daughter”. Filmi bazohet në romanin me të njëjtin emër të autores Elena Ferrante. “The Lost Daughter” fokusohet në pushimet verore të kryepersonazhit Leda Caruso, e cila portretizohet  në film nga Olivia Colman.

Premierën botërore ky projekt e shënoi në edicionin e 78-të të Festivalit ndërkombëtar të filmit në Venecie, ku Gyllenhaal e fitoi çmimin “Golden Osella Award” në skenarin më të mirë. Nga 17 dhjetori do të shfaqet nëpër kinema të ndryshime të botës, kurse nga 31 dhjetori shfaqet edhe në Netflix.

Pjesë e kastit të filmit janë: si Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley, Paul Mescal, Dagmara Domińczyk, Oliver Jackson-Cohen, Peter Sarsgaard dhe Ed Harris.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina