Connect with us

Kulturë

Dua Lipa sjell diçka të re në treg

Published

on

Dua Lipa po zgjeron kufijtë e saj të veprimit, duke hapur “Service95”, një shërbim të cilin Dua e ka ëndërruar për vite.

Service95 do të shërbej si një gazetë informuese javore, për detajet nga “life-style”, ushqimi, udhëtimi, fjalët e reja, histori të Duas për fansat e saj.

“Me punën time, unë jam gjithmonë si, ‘OK, çfarë është më pas?”, tha Lipa për magazinën “Vogue” në fillim të këtij viti, duke lënë hapur mundësin për diçka më shumë se muzika.

“Kam ëndërruar për këtë për kaq shumë kohë. Është një hobi im i madh, gjithmonë kam bërë lista me detyrim për gjithçka: vendet e mia të preferuara për të ngrënë, vendet e mia të preferuara për të qëndruar. Sinqerisht, nëse do t’ju tregoja aplikacionin notes në telefonin tim tani është i mbushur me këto të dhëna”, thotë këngëtarja në “Vogue” për platformën e saj të re.

Service95 do t’u lejojë atyre që janë jashtë rrethit të brendshëm të Duas të kenë të njëjtat njohuri të brendshme që ajo ka marrë si nga yjet më të mëdhenj dhe për udhëtimet që ka pasur në gjithë botën.

Megjithatë, nuk është e gjitha ushqimi dhe moda. Dua, do të përdorë gjithashtu Service95 për të vënë në pah figura frymëzuese dhe temat me ndikimi në botë që ajo është e zëshme për to.

“Për të rinjtë, shikimi i lajmeve mund të jetë mjaft intensiv. Ju dëshironi të ndihmoni, por nuk dini si të ndihmoni. Unë dua të ndihmoj t’u jap të rinjve mjetet për të bërë një ndryshim”, tha 26-vjeçarja.

Dua tregoi për Vogue se emri i shërbimit rrjedh nga viti i saj i lindjes. Dua lindi në vitin 1995 dhe gjithmon është ndjer e gatshme të ndihmoj më të dashurit ndaj edhe emri vije si pasojë “Service95”.

Kulturë

Jennifer Lawrence e mahnitshme në premierën e filmit më të ri

Published

on

Jennifer Lawrence duket e mahnitshme me shtatëzanin e saj në veshjen e saj më të fundit në premierën e filmit Don’t Look Up.

Aktorja 31-vjeçare, fituese e Oskarit, veshi një fustan me pika që përqafonte trupin ndërsa edhe arriti të paraqitej në The Late Show me Stephen Colbert të hënën mbrëma në New York City.

Jennifer aktualisht është duke promovuar filmin e saj të Netflix, Don’t Look Up dhe ajo dukej e mrekullueshme në tapetin e kuq një natë më parë në Big Apple.

Don’t Look Up , do të publikohet në kinema më 10 dhjetor ndërsa do të debutoj në televizone më 24 dhjetor. Filmi përqendrohet në historinë e dy astronomë që shkojnë në një turne gjigant mediatik për të paralajmëruar njerëzimin për një kometë që po afrohet që do të shkatërrojë planetin Tokë.

Jennifer aktualisht është në pritje të fëmijës së saj të parë me bashkëshortin Cooke Maroney .

Continue Reading

Kulturë

Fshihet llogaria e Alec Baldwin në Twitter

Published

on

Llogaria kryesore e Alec Baldwin në Twitter është fshirë disa ditë pas intervistës së tij të parë që nga vrasja fatale e kinematografisë Halyna Hutchins.

Baldwin, 63 vjeç, kishte dy llogari të verifikuara në Twitter, në njërën prej të cilave ai ishte veçanërisht aktiv.

Është ajo llogari, e cila është mbyllur dhe fshirë nga platforma e mediave sociale.

Në nëntor, llogaria i ndryshoi cilësimet e saj në ‘private’, që do të thotë se të vetmit përdorues të lejuar të ndiqnin llogarinë ishin në gjendje të shihnin çdo tweet ose postim të ri, por ajo llogari tani është zhdukur plotësisht

Continue Reading

Kulturë

Maggie Gyllenhaal debuton si regjisore

Published

on

Maggie Gyllenhaal do të debutoj si regjisore me dramën “The Lost Daughter”. Filmi bazohet në romanin me të njëjtin emër të autores Elena Ferrante. “The Lost Daughter” fokusohet në pushimet verore të kryepersonazhit Leda Caruso, e cila portretizohet  në film nga Olivia Colman.

Premierën botërore ky projekt e shënoi në edicionin e 78-të të Festivalit ndërkombëtar të filmit në Venecie, ku Gyllenhaal e fitoi çmimin “Golden Osella Award” në skenarin më të mirë. Nga 17 dhjetori do të shfaqet nëpër kinema të ndryshime të botës, kurse nga 31 dhjetori shfaqet edhe në Netflix.

Pjesë e kastit të filmit janë: si Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley, Paul Mescal, Dagmara Domińczyk, Oliver Jackson-Cohen, Peter Sarsgaard dhe Ed Harris.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina