Connect with us

Kulturë

Camila Cabello protagoniste e ritregimit të “Hirushes”

Published

on

Kompania filmike Sony ka filluar xhirimet për ritregimin e filmit të “Hirushës”, me protagonist Camila Cabello si princesha klasike. Ky është debutimi i parë i këngëtares në teatër. Filmi do të shfaqet si premierë në videot e Amazon në fund të këtij vit.

Çdo gjë është e paqartë në lidhje me transmetimin në platforma të filmit, i cili tashmë ishte shtyrë një herë për shkak të pandemisë.

Sony fillimisht kishte ndërmend të transmetonte “Hirushen” në ekranet e teatrove këtë korrik, por studioja vendosi ta licenconte filmin në “Amazon Prime” sepse pjesëmarrja e filmit në teatro nuk është kthyer në nivelet para-pandemike. 

Ndërsa këngëtarja e famshme Camila Cabello e pyetur se si u ndje në lidhje me rolin, ajo tha se ‘ishte një nga ato gjërat që ndjeva sikur Zoti e punoi me dorë për mua’.

“Hirushja” u shkrua dhe u drejtua nga regjisori Kay Cannon, shkrimtar i “30 Rock”, i cili njihet më shumë për krijimin e serive të “Pitch Perfect”.

Kulturë

Shtyhet ceremonia e çmimeve Grammy

Published

on

Ceremonia për ndarjen e çmimeve Grammy është shtyrë për 3 prill.

Kjo ceremoni ishte planifikuar që të mbahet më 31 janar në Los Angeles, mirëpo siç duket do të mbahet më vonë për shkak të përhapjes së variantit Omicron.

“Ne jemi të ngazëllyer për të marrë GRAMMY në Las Vegas për herë të parë dhe për të organizuar një shfaqje të klasit botëror,” tha Harvey Mason Jr.

Një gjë e tillë kishte ndodhur edhe vitin e kaluar, ku çmimet janë ndarë në muajin mars.

Continue Reading

Kulturë

Netflix sjell 25 seriale koreane në vitin 2022

Published

on

Filmat dhe serialet koreane së fundmi janë duke marrë shumë e shumë shikime, duke u bërë kështu edhe të preferuarat për shumë kë.

Andaj, platforma e njohur Netflix pritet që të sjellë 25 seriale koreane gjatë 2022-ës, transmeton Paper Radio.

Serialet që pritet të vijnë janë “All of Us Are Dead”, “Money Heist: Korea – Joint Economic Area”.

Platforma konfirmoi “Squid Game” si shfaqjen më të madhe të platformës ndonjëherë. Ka qenë shfaqja më e shikuar e Netflix në 94 vende në kulmin e saj, me 95% të shikueshmërisë që erdhi nga jashtë Koresë.

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina