Connect with us

Muzikë

Camila Cabello ndihmoi Shawn Mendes në përsosjen e spanjollishtës së tij për remixin e Kesi

Published

on

Shawn Mendes ka falënderuar të dashurën e tij Camila Cabello për ndihmën e tij në përsosjen e spanjollishtes së tij për remixin e “Qu s’i” me Camilo.

Kënga doli të mërkurën, dhe ylli pop i Kanadasë këmbëngul se suksesi i përdorimit të dy gjuhëve i takon prodhuesit të hitit “Havana”, i cili e ndihmoi atë ta trajtojë.

“Të them të drejtën, jo të gjithë kanë një të dashur kubane-meksikane që ulet në studio me ta duke u siguruar që po thonë çdo fjalë në mënyrë të përsosur,” ka deklaruar Shawn për Apple Music 1.

Mandes ka deklaruar se Cabello nuk e lejoi të bëjë asnjë gabim në shqiptimin e fjalëve.

“Nëse do të bësh këtë, duhet ta bësh siç duhet. Nuk mund t’i thuash gabim këto fjalë. M’u deshën orë të tëra për t’i bërë fjalët e duhura, sidoqoftë”, ka thënë Mandes

Ndërkohë, vetë këngëtares Cabello i bëri përshtypje që Shawn donte të fliste spanjollisht në remixin e tij.

“Vetëm ideja e Shawn që këndon në Spanjisht është diçka që më sjell kaq shumë gëzim dhe ngazëllim”, thotë ajo.

Bashkëpunimi në remix vjen dy vjet pasi çifti, i cili kohët e fundit festoi dy vjetorin e tyre, dolën në krye të Billboard Hot 100 në 2019 me hitin e tyre të mrekullueshëm Senorita.

Muzikë

Billie Eilish publikon albumin e saj më të ri

Published

on

Billie Eilish më në fund ka publikuar albumin e saj të ri “Happier Than Ever” ajo gjithashtu shkroi një postim emocional se çfarë kuptimi ka albumi për të.

Këngëtarja 19-vjeçare hodhi albumin gjatë mesnatës së të premtes.

Ajo e ndau edhe një postim emocional së bashku me albumin përmes Instagramit.

“Happier Than Ever” albumi im i dytë më në fund, kjo ishte përvoja më e mirë që kam pasur ndonjëherë me muzikën time. Unë u rrita shumë në procesin e krijimit të këtij albumi dhe përjetova aq shumë vetë -realizim dhe reflektim të vetvetes. Do të doja të kthehesha dhe ta bëja këtë album nga e para sepse ishin disa nga netët më të mira në jetën time”, shkroi Eilish në Instagram

Ajo falënderoi edhe vllaun e saj Finneas, i cili përgatit tekstet për këngëtare.

Billie tashmë ka publikuar disa video për të mbështetur albumin, përfshirë ato për “Lost Cause” dhe “Your Power”.

Continue Reading

Muzikë

Miley Cyrus do të sjell albumin e ri

Published

on

Miley Cyrus zbulon se është duke punuar në albumin e saj të ardhshëm!

Në një intervistë që promovoi fushatën e saj të re të parfumit Gucci , 28-vjeçarja foli për atë që do të ketë më pas për të.

“Sapo u bëra teze për herë të parë, me nipi tim të bukur me emrin Bear. Po kaloj shumë kohë me të, duke e parë të rritet, teksa po rri në shtëpinë time në Tennessee po shkruaj dhe po regjistroj albumin tim të ri”, tha Cyrus për Peopel.

Lajmet e reja për albumin e Miley vijnë vetëm disa muaj pasi u zbulua se ajo nënshkroi një marrëveshje të re me një label të ri.

Kjo është marrëveshja e saj e katërt që nga fillimi i karrierës së saj. Ajo më parë kishte nënshkruar marrëveshje me Hollywood Records dhe së fundmi RCA Records.

Në fillim të këtij viti, Miley bëri histori në tabelën Billboard Hot 100 . Ajo gjithashtu zbuloi një artiste me të cilën do të donte absolutisht të punonte.

Continue Reading

Muzikë

Këngëtari Ed Sheeran vendosë edhe një rekord tjetër

Published

on

Ed Sheeran së fundi ka publikuar këngën “Bad Habits” duke thyer edhe një herë tjetër rekord botëror , pasi që kjo këngë është për momentin kënga më e mirë dhe më e dëgjuar në mbarë globin.

Ajo ka arritur të kryesojë në billboardin global, duke u zgjedhur si kënga më e mirë në Europë, Britani, por edhe kontinentin aziatik.

Këngëtari britanik këngën “Bad Habits” në platformën YouTube e ka publikuar me 25 qershor dhe deri tani ka arritur të grumbulloj 84,910,661 shikime.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina