Connect with us

Muzikë

Ava Max sjellë projektin e ri

Published

on

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, po vazhdon të shënojë suksese në industrinë e muzikës ndërkombëtare.

Pas angazhimeve me koncerte, 27-vjeçarja tashmë ka nis punën për projekte të reja, e një gjë të tillë e ka bërë të ditur përmes disa imazheve së ka sjell në llogarinë e saj në Instagram.

Në fotografitë në të cilat dukej e veshur me shumë stil, në kostum ngjyrë rozë, dhe çizme të gjata me ngjyrë të zeza dhe taka të larta, Ava mahniti dhe një herë me paraqitjen.

“Brenda pak javësh do të ndaj diçka shumë speciale me ju, a jeni gati?”, ka shkruar këngëtarja e njohur duke njoftuar fansat se mund të presin diçka të re nga ajo.

Së fundmi, Ava Max ka publikuar bashkëpunimin me Jonas Blue, R3HAB dhe Kylie Cantrall, ndërsa ajo po vazhdon të shijojë suksesin e albumit “Heaven & Hell” që u publikua në vitin 2020.

Muzikë

Coldplay nuk do të sjell më muzikë

Published

on

Grupi i njohur, Coldplay në një të ardhme të afërt nuk do të prodhojnë më muzikë. Të paktën, kështu u shpreh vokalisti i grupit, Chris Martin ditën e djeshme teksa tha se pas realizimit të tre albumeve, ata do të ndalojnë së prodhuari hite të tjera muzikore.

Pak kohë pas lançimit të albumit të tyre të nëntë, “Music of the Spheres”, Martin bëri të ditur se nuk do të mjaftohen vetëm me prodhimin e 12 albumeve teksa shprehej tepër i vendosur.

Gjatë një interviste të sinqertë të tij, duke hedhur një vështrim në të kaluarën e bandës, ai zbuloi se janë përpjekur disa herë që të shkruajnë një vijë muzikore për filmin, “James Bond”. Mirëpo, asnjëherë këto përpjekje nuk u konsideruan të përshtatshme nga grupi.

Burime të afërta bëjnë me dije një detaj ekskluziv për prurjet e reja muzikore të Coldplay. Ata kanë bashkëpunuar me Selena Gomez për të sjellë një hit të ri, i cili titullohet “Let Someone Go”. Kënga me yllin e “Disney” do të jetë pjesë e albumit të tyre të ardhshëm. Kjo është një ëndërr e bërë realitet për vokalistin e grupit pasi ai është një fans i madh i Selena Gomez, thanë burime për The Sun.

Continue Reading

Muzikë

Beatles i bashkohet TikTok-it

Published

on

Beatles , një nga grupet më ikonike të rokut ndonjëherë, iu bashkua zyrtarisht TikTok .

Për herë të parë, krijuesit e TikTok do të jenë në gjendje të regjistrojnë zyrtarisht videot e tyre me 36 nga këngët më të njohura të The Beatles. Ato përfshijnë 12 këngët nga “Let It Be”, duke përfshirë hite si “Get Back”, “Across the Universe” së bashku me shkurtime si dueti John Lennon-Paul McCartney “I Got A Feeling” dhe nga George Harrison i shkruar “I Me Mine”, kënga e fundit që Beatles regjistroi si grup.

Këngët e tjera të Beatles në TikTok përfshijnë “Hey Jude”-hiti i tyre më i madh ndonjëherë-“Love Me Do”, “The Long and Winding Road”, “I Want To Hold Your Hand”, “Something”, “Eleanor Rigby,” ” Day Tripper “dhe” Shkrimtar me xhepa. “

Continue Reading

Muzikë

Kelly Clarkson sjell bashkëpunimin me Ariana Grande

Published

on

Këngëtarja dhe pjesëtarja e jurisë së “The Voice”, Kelly Clarkson ka publikuar albumin e nëntë me titullin “When Christmas Comes”.

Albumi përmban rreth 15 këngë në të cilat përfshihen edhe bashkëpunime të ndryshme, një prej tyre është edhe bashkëpunimi me pjesëtaren tjetër të jurisë Ariana Grande, “Santa, Can’t You Hear Me”.

Këngëtarja ka përformuar këngët e albumit edhe në një natë live, me një shkrim në rrjetin e saj Twitter këngëtarja tha:

“When Christmas Comes Around” tregon se sa të ndryshme mund të jenë festat për të gjithë ne, gjatë jetës sonë, dhe shpresoj që të gjithë të gjejnë diçka në album me të cilin lidhen. Shpresoj që këngët të ju bëjnë më të lumtur, por nëse jo, hej … ti nuk je vetëm”, shkroi Clarkson.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina