Connect with us

Kulturë

Andrew Garfield, improvizoi në një nga skenat e Spiderman

Published

on

Andrew Garfield ka treguar për publikun se ka improvizuar në një nga skenat më emocionale të filmit shumë të kërkuar “Spider-Man: No Way Home”.

Adhuruesit e filmit Spiderman, e xhiruan live pjesë ku aktorët që kishin luajtur ndër vite rolin e Spiderman, Andrew Garfield, Tobey Maguire dhe Tom Holland, po luanin prapë së bashku në filmin e dytë më të suksesshëm të Marvel deri më sot (pas Avengers: Endgame ).

Aktori i Spiderman 1 dhe 2, Tobey Maguire zbuloi në një intervistë për Variety se versioni më i fundit i Spiderman ishte një nga filmat më emocionalë dhe i gjithë interpretimi ishte shumë spontan.

Poashtu sipas magazinës, spiderman-ët e dikurshëm Tobey Maguire dhe Andrew Garfield as nuk e kishin lexuar skenarin përpara se të hynin në xhirime për versionin e fundit “Spider-Man: No Way Home”.

“Ka një skenë që kam improvizuar në film, duke parë Tobey dhe Tom dhe u them atyre se i dua. Isha thjesht unë, duke e shfaqur dashurin time për ata, “i tha Gatfield magazinës.

Duke folur për përvojën e tij në xhirime me dy shokët e tij , ai tha: “Mendoj se skena që ishim të gjithë me kostumet e spiderman së bashku, ishte qesharake sepse është sikur tre tipa të zakonshëm që ishin thjesht aktorë që sapo ishin takuar dhe po rrin tani bashkë. Por pa pritur e sheh që ti po pëlqehesh nga të gjithë dhe ato po imitojnë skenat tënde”.

Garfield luajti në rolin e Peter Parker në vitin 2012 në versionin “The Amazing Spider-Man” dhe vazhdimin e tij të vitit 2014 “The Amazing Spider-Man 2”. Një bashkim i treshesh ishte përfolur prej kohësh dhe vetëm se po diskutohej të shfaqeshin në Spider-Man: No Way Home .

Kulturë

Shtyhet ceremonia e çmimeve Grammy

Published

on

Ceremonia për ndarjen e çmimeve Grammy është shtyrë për 3 prill.

Kjo ceremoni ishte planifikuar që të mbahet më 31 janar në Los Angeles, mirëpo siç duket do të mbahet më vonë për shkak të përhapjes së variantit Omicron.

“Ne jemi të ngazëllyer për të marrë GRAMMY në Las Vegas për herë të parë dhe për të organizuar një shfaqje të klasit botëror,” tha Harvey Mason Jr.

Një gjë e tillë kishte ndodhur edhe vitin e kaluar, ku çmimet janë ndarë në muajin mars.

Continue Reading

Kulturë

Netflix sjell 25 seriale koreane në vitin 2022

Published

on

Filmat dhe serialet koreane së fundmi janë duke marrë shumë e shumë shikime, duke u bërë kështu edhe të preferuarat për shumë kë.

Andaj, platforma e njohur Netflix pritet që të sjellë 25 seriale koreane gjatë 2022-ës, transmeton Paper Radio.

Serialet që pritet të vijnë janë “All of Us Are Dead”, “Money Heist: Korea – Joint Economic Area”.

Platforma konfirmoi “Squid Game” si shfaqjen më të madhe të platformës ndonjëherë. Ka qenë shfaqja më e shikuar e Netflix në 94 vende në kulmin e saj, me 95% të shikueshmërisë që erdhi nga jashtë Koresë.

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina