Connect with us

About Us


Në shtëpi, veturë, kombi, autobus, konvikt, kafene, biçikletë, trotinet, park të lojërave, park…sidomos në park, e pse jo edhe në ‘llunapark’?! Kur je vetëm, apo me tjerët, apo në mendime, – edhe atëherë kur kujtimet të ngarkojnë, e mendon se askush nuk të ngushëllon!

Kur je duke vallëzu, vrapu, ‘duke e hekë të keqtit’, duke iu gëzu hidhërimit. Kur i hapë duart dhe e qet kokën mbi veturë, e kur sillesh me të rreth fontanës te soliterat. Kur ec në shtigjet e Gërmisë, prapa basenit së Prishtinës, përpara lezetit! Te Rruga A, B, C, te cila do që don…edhe në Emshir. Kur djersitesh duke ngjitur Taslixhen, Dragodanin.

Edhe atëherë kur pikat e ujit të bijnë në kokë brenda në kurrizin e Dardanisë!

Kur del shëtit në korzo, e qentë lehin në kërkim për ushqim. Në kalldrëm, në asfalt, në gropa, – e qe besa edhe afër, në mal, fushë, pranë lumit që se pamë kurrë! Kur je duke puthë, përqafë…

Kudo që shkon, ku do që je, nuk je vetëm!

Paper Radio

Paper Radio – Programs

Mëngjesi në 91.1

Duke ruajtur dhe kultivuar kulturën e novacionit, Berat Miftari ka prezantuar formatin unik në hapësirën mediatike, ku çdo mëngjes me ekipin e tij, Tinën, Donatin dhe Gresën bëjnë që dita juaj të nis si asnjëherë më parë. Çdo ditë ju dëgjoni rrëfimet më kreative që nxisin dhe mbajnë me plot emocion audiencën e përzgjedhur si për nga shija e muzikës, elokuenca dhe nga sensi i kultivuar i humorit. Çdo mëngjes janë qindra telefonata, qindra mesazhe dhe rrëfime të padëgjuara që e bëjnë secilin transmetim të jetë unik.

"Ti mund të jesh në fund të botës - ama marrim frymë bashkë në një vend në 91.1 FM" është një tjetër thënie që tregon më së miri lidhjen e autorit me audiencën. Emisioni inkorporon me aq mjeshtëri të gjitha gjeneratat, ndërsa muzika përzgjidhet me shije të rafinuar dhe prezantohet në mënyrën më meritore.

Berati
Berati
Gresa
Gresa
Donati
Donati
Tina
Tina

Pak ma drejt

Duke qenë për vite të tëra në gazetarinë e shkruar, në gazetën më prestigjioze, ‘Koha Ditore’; duke punuar dokumentare dhe ndjekur nga afër zhvillimet në fushën e investimeve të huaja e vendore, Urani me mjeshtërinë e tij, sjell para nesh fotografinë e Kosovës me po aq ngjyra.

Nga Studio e Paper Radio me mprehtësinë e tij kritike sjell dhe komenton ngjarjet kryesore të ditës të shoqëruara me deklaratat më të rëndësishme, komentet mbi politikën, intervista si dhe shumë tema ekskluzive që kanë ndikim të drejtpërdrejt në jetën tona.

Urani

Made in Kosova

Emision ku prezantojmë brende të ndryshme, vështirësitë dhe të arriturat e tyre, e gjithë kjo në një formë bashkëbisedimi me Gresën, e cila vjen nga fusha e ekonomisë dhe marketingut.

Ne i gëzohemi çdo prodhimi e investimi në vend, e sidomos ato që i ofrohen botës. ‘Made in Kosova’ është emisioni që iu duhet.

Gresa

Paper Anthem

Janë 60 minuta që sjellin krijimtarinë muzikore të bendeve më të mëdha muzikore në botë. Duke qenë në industrinë radiofonike për më shumë se 20 vjet si dhe më tepër se aq si VJ dhe DJ, Astrit Dushi - TITI sjell "Paper Anthem", një format aq të munguar e aq të dashur për audiencën.

Janë mbi 15 këngë që përzgjedhen me mjeshtëri, duke lundruar nga vargjet e muzika e Bob Dylan deri tek vargjet e autorëve më eminent të muzikës sonë e interpretimet e Bashkim Paçukut, Muharrem Qenës, Nexhmie Pagarushës apo Jerichos.

Titi

Top 40 me Titin

Është platforma që sjell muzikën më të re botërore. Nën sloganin “The fastest moving charts in Kosova” dhe nën prezantimin e Titit, vijnë këngët më të popullarizuara të kohës përcjell me premiera botërore.

Paper Top 40 vjen si një produkt unik i Paper Radio nën drejtimin e Titit që njihet si prezantuesi ikonë i muzikës më të popullarizuar në vend. Bashkë me Tinën sjellin çdo javë PAPER Top 40.

Top 40 me Titin
Titi

Essentials with Fresco

Hello, it’s your favorite host Donat Loxha aka Fresco, ku së bashku çdo të mërkure nga ora 21 e 30 kemi me udhëtu nëpër dimensionet e ndryshme qe t’i percjell muzika.

Në “Essentials with Fresco” për gjatë një ore dinamike me shume ritëm dhe rave kemi mi dëgju hitet në muzikën hip - hop dhe me gjere. Bëhu pjesë e nejës ma të madhe në vend

Essentials with Fresco
Fresco

Blues Sky

Nuk është gazetar, as prezantues ama ka intervistuar emra të mdhenjë të muzikës Blues. Derisa në Prishtinë po lindte dielli, nga Amerika nepërmes telefonit fiks po intervistoheshin nga Leonard Maloku: Shemekia Copeland, Marcia Bell, Little Milton, Charlie Musselëhite, Susan Tedeschi ... e artistë të tjerë, njerëz që jetën ia dedikojnë BLUES-it, muzikës së zemrës.

Blues Sky ishte emisioni i vetëm i specializuar për muzikën Blues. Pas 12 vjetëve Leonardi po kthehet në mikrofon për të nisur emisionin e radhës Blues Sky.

Çdo të shtunë nga ora 23:00 në Paper Radio, do të keni mundësi të dëgjoni Biografi, Antologji, Lajme, Intervista por më së shumti muzikë Blues.

Leonardi - Bluesky
Leonardi

Përralla në Paper

Është një prej pikave që Paper Radio e ruan me aq dashuri. Përralla në Paper është diçka që bën bashkë prindërit dhe fëmijët. Çdo mbrëmje nën interpretimin e mahnitshëm të Teutës, mbretëreshës së përrallave do të dëgjoni një produksion të mahnitshëm që ju kthen në botën aq fort të munguar.

Na ishte një here një Radio ... një Radio qe vendosi te behej zëri yt.Ajo, u bë vendi i vlerave, artit, kulturës & muzikës. Sot, është një familje, magjia e se cilës po reflekton te vërtetën e bukur, të bukurën e njohur vetëm në përralla ... Mire e dëgjuat!!!

Kjo Radio po sjell përrallën tek ju, duke ua kujtuar, realitetin e imagjinatës së pafundme!

Përralla në Paper, çdo mbrëmje në orës 20:30 - dëgjojeni bashkë, është bukur të jesh fëmijë!!!

E juve, ju mbetet të na besoni ëndrrat!

Peralla ne Paper
Teuta

91 Plus

Minutat e fundit përcaktojnë cdo gjë. Njësoj do të ndodh dhe në emisionin 91PLUS, emisioni që sjellë rrëfimet dhe ngjarjet e padëgjuar ndonjëherë. Nën drejtimin e gazetarit dhe prezantuesit të njohur Adem Haliti, 91PLUS do të ju mbaj nën ethe pasi të ftuarit, personalitete nga jeta e sportit, do të shpalosin momente të paharruara, strategji dhe ide se si është sporti sot, me theks të veçantë futbollin dhe cilat janë hapat që e bëjnë diferencën.

91PLUS është formati që ka munguar në skenën tonë mediatike, ndërsa vjen me plot dinamikë dhe analizë nga njeriu që ka përcjell nga afër çdo lëvizje të sportit - me theks të veçantë futbollin.

Çdo të premte nga ora 18:00 - 19:00, repriza cdo të shtunë dhe diel nga ora 11:00 - 12:00.

91 Plus
Ademi

AM to PM

Nga e hëna në të premten, nga ora 11 deri në orën 13.
Infotainment me nje format unik

Të qeshurat, thashetheme e muzika ma e mire ne vend na bashkojne në 91.1 FM apo paperonair.com

Am to Pm cdo ditë nga ora 11:00 me Erëzen dhe Frescon

Erëza
Erëza
Fresco
Fresco

Listen online now, the sound of Prishtina