Connect with us

Showbizz

​Keanu Reeves dhuron pjesën më të madhe të pagës nga Matrix për kërkime mbi leukeminë

Published

on

Keanu Reeves është konsideruar prej kohësh një nga djemtë më humanë të Hollivudit, dhe kjo u konfirmua së fundmi nga zbulimi se ai ka dhuruar 70 për qind të pagës së tij që nga vazhdimi i parë i Matrix për kërkime mbi leukeminë dhe kërkime për ilaçet.

Motra e tij më e vogël Kim u diagnostikua në vitin 1991 me leukemi, një lloj kanceri në gjak me të cilin kishte luftuar për 10 vjet përpara se të hynte në remision.

Keanu e vuri jetën në pritje pasi u bë kujdestari i saj dhe kjo është arsyeja pse vazhdimet e Matrix u shtynë dhe aktori shiti shtëpinë e tij që të kujdesej për të.

Gjatë asaj kohe, Keanu gjithashtu themeloi një shoqatë bamirësie për të mbështetur njerëzit dhe fëmijët me kancer, të cilin ai nuk e lidhi me emrin e tij.

Ai nuk foli shumë në publik, pasi nuk dëshiron të lidhet me karakterin dhe famën e tij, por në vitin 2009 tha për revistën “Ladies Home” se ndihmon personat me kancer dhe organizata humanitare për fëmijë.

Keanu dhe motra Kim ishin veçanërisht të afërt pasi u rritën së bashku në kohë të vështira.

Babai i tyre i la kur Keanu ishte dy vjeç dhe më vonë u burgos për posedim droge. Ata lëviznin shpesh me nënën e tyre dhe ajo i çoi nga Hawaii në Australi, më pas në Nju Jork dhe Kanada.

Aktori njihet si një nga yjet më humane të Hollywood-it, dhe ai është veçanërisht i njohur për dhurimin e shumave të konsiderueshme parash për bamirësi për fëmijë, së bashku me punën e bërë nga organizata e tij humanitare.

Continue Reading

Showbizz

Bebe Rexha dhuron spektakël në “That’s My Jam”

Published

on

Bebe Rexha së fundi ka qenë pjesë e emisionit , “That’s My Jam”, që prezantohet Jimmy Fallon.

Bebe e cila garonte krahas yjeve Anthony Anderson, T-Pain dhe Ryan Tedder, u përzgjodh të luante në rubrikën “Nonsense Karaoke” ku konkurrentët duhet ta interpretojnë një hit të njohur, por teksti i këtyre këngëve është zëvendësuar me fjalë qesharake dhe komplet absurde.

Pa dyshim që për bukuroshen shqiptare kjo ishte e lehtë falë zërit të mrekullueshëm dhe aftësive të këngëtares në interpretim.

Continue Reading

Showbizz

Rihanna “provokon” rrjetin me foto eksplicite

Published

on

Këngëtarja e njohur Rihanna së fundi ka shfaqur linjat trupore mahnitëse në ngjyrë të kuqe të errët për markën e saj Savage X Fenty. Gjithashtu ajo po promovonte edhe ndriçuesin e buzëve të saj Fenty Beauty Gloss Bomb Heat.

Rihanna u fotografua gjatë natës në një dhomë të hirtë dhe të kaltër plot me hije. Format trupore dhe ngjyra e kuqe që përdori këngëtarja vënë në pah tatuazhet e saj.

Të brendshmet e saj përfshinin qepje të kryqëzuara që bien në sy, dhe ajo e kombinoi kostumin me gete të kuqe rrjetë.

“Dita e Shën Valentinit është për mua…. por ju mund të shikoni”, ka ngacmuar Rihanna në mbishkrimin e saj në Instagram.

Continue Reading

Showbizz

Bella Hadid nuk është më në depresion

Published

on

Bella Hadid është një nga modelet më të bukura të brezit të saj. E njohur në të gjithë botën, veç sukseseve të saj, ajo ka ndarë me fansat edhe çaste shumë të vështira poashtu. Bella pësoi kaq shumë episode depresive sa që ndau një shfaqje të selfieve të saj me 48.4 milion ndjekës të saj në Instagram më 9 nëntor dhe së fundmi, ka folur përsëri për to.

Ai postim më bëri më pak të vetmuar, sepse kisha shumë njerëz që më thonin: “Edhe unë ndihem kështu.” Kur i postova ato ishte për t’u siguruar që kushdo që ndihej ashtu ta dinte se ishte në rregull të ndihej kështu… Edhe pse në Instagram gjërat duken kaq bukur, në fund të fundit, ne të gjithë jemi të prerë nga e njëjta leckë. Ndjeva se ishte mirë për mua që të isha në gjendje të thoja të vërtetën time dhe në një moment nuk isha në gjendje të postoja më foto të bukura.

Nuk e di nëse kjo nuk është ajo që njerëzit duan në Instagram. Nuk kam pse të jem përgjithmonë në Instagram. Kam ditë të mira. Sot është një ditë e mirë. Nuk ndihem në depresion. Nuk kam aq ankth sa kam zakonisht. Por nesër mund të zgjohem dhe të jem krejtësisht e kundërta. Kjo është arsyeja pse unë jam kaq e mbingarkuar.

Libri i preferuar i Bella-s është libri i Julia Cameron-it, i vitit 1992, “The Artist’s Way” dhe ajo shkruan tre faqe në librin e saj të punës dhe bën meditime mirënjohjeje çdo mëngjes.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina