Connect with us

Kulturë

​Jennifer Lopez martohet me Owen Wilson në “Marry Me”

Published

on

Aktorja dhe këngëtarja Jennifer Lopez në mediat sociale ndau një ngacmues të komedisë së saj të ardhshme romantike “Marry Me” me Owen Wilson dhe Maluma protagonistë, dhe ngacmuesi zyrtar arrin të enjten më 18 nëntor.

Në film, Lopez luan Kat Valdez, një këngëtare e famshme e muzikës pop, e cila ndërpret fejesën me një tjetër superyll – një këngëtare e luajtur nga Maluma – kur ajo zbulon se ai e tradhtoi atë.

Ajo shërohet shpejt dhe vendos të martohet me Charlie Gilbert (Wilson), një i huaj plotësisht, në një nga koncertet e saj. “Marry Me” është përshtatur nga novela e Bobby Crosby me të njëjtin emër.

Ngacmuesi paraqet Lopez duke kënduar “On My Way”, një këngë nga kolona zanore zyrtare e filmit. Skena e parë tregon Wilson si Charlie duke qëndruar në audiencë në një nga koncertet e Kat. Ai mban një tabelë ku shkruhet: “Martohu me mua”.

Kat, e cila mban një vello vezulluese, sheh Charlie në turmë, tregon me gisht, e nxjerr në skenë dhe me sa duket e pranon ofertën. Të dy e zyrtarizojnë me një puthje para mijëra fansave.

Ky është filmi i parë i aktores që nga hiti “Hustlers” i vitit 2019. Pas “Marry Me”, ajo do të luajë në filmin aksion “Shotgun Wedding” së bashku me Josh Duhamel, Sonia Braga, Callie Hernandez dhe Cheech Marina. Aktualisht ajo po xhiron trilerin aksion “The Mother” me Gael Garcia Bernal

Kulturë

Shtyhet ceremonia e çmimeve Grammy

Published

on

Ceremonia për ndarjen e çmimeve Grammy është shtyrë për 3 prill.

Kjo ceremoni ishte planifikuar që të mbahet më 31 janar në Los Angeles, mirëpo siç duket do të mbahet më vonë për shkak të përhapjes së variantit Omicron.

“Ne jemi të ngazëllyer për të marrë GRAMMY në Las Vegas për herë të parë dhe për të organizuar një shfaqje të klasit botëror,” tha Harvey Mason Jr.

Një gjë e tillë kishte ndodhur edhe vitin e kaluar, ku çmimet janë ndarë në muajin mars.

Continue Reading

Kulturë

Netflix sjell 25 seriale koreane në vitin 2022

Published

on

Filmat dhe serialet koreane së fundmi janë duke marrë shumë e shumë shikime, duke u bërë kështu edhe të preferuarat për shumë kë.

Andaj, platforma e njohur Netflix pritet që të sjellë 25 seriale koreane gjatë 2022-ës, transmeton Paper Radio.

Serialet që pritet të vijnë janë “All of Us Are Dead”, “Money Heist: Korea – Joint Economic Area”.

Platforma konfirmoi “Squid Game” si shfaqjen më të madhe të platformës ndonjëherë. Ka qenë shfaqja më e shikuar e Netflix në 94 vende në kulmin e saj, me 95% të shikueshmërisë që erdhi nga jashtë Koresë.

Continue Reading

Kulturë

Filmat dhe serialet që vijnë në Netflix në muajin shkurt

Published

on

Muaji shkurt pritet të jetë mjaft i pasur sa i përket publikimeve të reja të filmave dhe serialeve në platformën Netflix.

Gjatë shkurtit pritet që të vijnë filma dhe seriale të shumta, e ku disa nga ta janë pritur edhe për kohë të gjatë.

Lista e plotë:

Countdown

Gabby’s Dollhouse

My Best Friend Anne Frank

New Year’s Eve 

Raising Dion (Season 2)

That’s My Boy (2012)

The Lucky One (2012)

Transformers: Revenge of the Fallen

Dark Desire (Season 2)

MeatEater (Season 10 – Part 2) 

The Tindler Swindler (2022)

Kid Cosmic (Season 3)

Murderville (Season 1) 

Sweet Magnolias (Season 2)

Through My Window / A través de mi ventana (2022) 

Ridley Jones (Season 3)

Child of Kamiari Month (2021)

Love Is Blind: Japan (Season 1) 

Catching Killers (Season 2)

Only Jokes Allowed (Season 1)

The Big Shot: Game Show (Season 1)

The Privilege (2022)

Into the Wind (2022) 

Bigbug (2022) 

Inventing Anna (Limited Series) 

Love is Blind (Season 2) 

Tall Girl 2 (2022)

Toy Boy (Season 2)

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina