Connect with us

Kulturë

​Jennifer Lopez martohet me Owen Wilson në “Marry Me”

Published

on

Aktorja dhe këngëtarja Jennifer Lopez në mediat sociale ndau një ngacmues të komedisë së saj të ardhshme romantike “Marry Me” me Owen Wilson dhe Maluma protagonistë, dhe ngacmuesi zyrtar arrin të enjten më 18 nëntor.

Në film, Lopez luan Kat Valdez, një këngëtare e famshme e muzikës pop, e cila ndërpret fejesën me një tjetër superyll – një këngëtare e luajtur nga Maluma – kur ajo zbulon se ai e tradhtoi atë.

Ajo shërohet shpejt dhe vendos të martohet me Charlie Gilbert (Wilson), një i huaj plotësisht, në një nga koncertet e saj. “Marry Me” është përshtatur nga novela e Bobby Crosby me të njëjtin emër.

Ngacmuesi paraqet Lopez duke kënduar “On My Way”, një këngë nga kolona zanore zyrtare e filmit. Skena e parë tregon Wilson si Charlie duke qëndruar në audiencë në një nga koncertet e Kat. Ai mban një tabelë ku shkruhet: “Martohu me mua”.

Kat, e cila mban një vello vezulluese, sheh Charlie në turmë, tregon me gisht, e nxjerr në skenë dhe me sa duket e pranon ofertën. Të dy e zyrtarizojnë me një puthje para mijëra fansave.

Ky është filmi i parë i aktores që nga hiti “Hustlers” i vitit 2019. Pas “Marry Me”, ajo do të luajë në filmin aksion “Shotgun Wedding” së bashku me Josh Duhamel, Sonia Braga, Callie Hernandez dhe Cheech Marina. Aktualisht ajo po xhiron trilerin aksion “The Mother” me Gael Garcia Bernal

Kulturë

Jennifer Lawrence e mahnitshme në premierën e filmit më të ri

Published

on

Jennifer Lawrence duket e mahnitshme me shtatëzanin e saj në veshjen e saj më të fundit në premierën e filmit Don’t Look Up.

Aktorja 31-vjeçare, fituese e Oskarit, veshi një fustan me pika që përqafonte trupin ndërsa edhe arriti të paraqitej në The Late Show me Stephen Colbert të hënën mbrëma në New York City.

Jennifer aktualisht është duke promovuar filmin e saj të Netflix, Don’t Look Up dhe ajo dukej e mrekullueshme në tapetin e kuq një natë më parë në Big Apple.

Don’t Look Up , do të publikohet në kinema më 10 dhjetor ndërsa do të debutoj në televizone më 24 dhjetor. Filmi përqendrohet në historinë e dy astronomë që shkojnë në një turne gjigant mediatik për të paralajmëruar njerëzimin për një kometë që po afrohet që do të shkatërrojë planetin Tokë.

Jennifer aktualisht është në pritje të fëmijës së saj të parë me bashkëshortin Cooke Maroney .

Continue Reading

Kulturë

Fshihet llogaria e Alec Baldwin në Twitter

Published

on

Llogaria kryesore e Alec Baldwin në Twitter është fshirë disa ditë pas intervistës së tij të parë që nga vrasja fatale e kinematografisë Halyna Hutchins.

Baldwin, 63 vjeç, kishte dy llogari të verifikuara në Twitter, në njërën prej të cilave ai ishte veçanërisht aktiv.

Është ajo llogari, e cila është mbyllur dhe fshirë nga platforma e mediave sociale.

Në nëntor, llogaria i ndryshoi cilësimet e saj në ‘private’, që do të thotë se të vetmit përdorues të lejuar të ndiqnin llogarinë ishin në gjendje të shihnin çdo tweet ose postim të ri, por ajo llogari tani është zhdukur plotësisht

Continue Reading

Kulturë

Maggie Gyllenhaal debuton si regjisore

Published

on

Maggie Gyllenhaal do të debutoj si regjisore me dramën “The Lost Daughter”. Filmi bazohet në romanin me të njëjtin emër të autores Elena Ferrante. “The Lost Daughter” fokusohet në pushimet verore të kryepersonazhit Leda Caruso, e cila portretizohet  në film nga Olivia Colman.

Premierën botërore ky projekt e shënoi në edicionin e 78-të të Festivalit ndërkombëtar të filmit në Venecie, ku Gyllenhaal e fitoi çmimin “Golden Osella Award” në skenarin më të mirë. Nga 17 dhjetori do të shfaqet nëpër kinema të ndryshime të botës, kurse nga 31 dhjetori shfaqet edhe në Netflix.

Pjesë e kastit të filmit janë: si Olivia Colman, Dakota Johnson, Jessie Buckley, Paul Mescal, Dagmara Domińczyk, Oliver Jackson-Cohen, Peter Sarsgaard dhe Ed Harris.

Continue Reading

Trending

Listen online now, the sound of Prishtina